Çözüldü R5 3600 RTX 3060 Sistem RDR2'de Şehirlerde Darboğaz

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

PenaX57

Hectopat
RAM
16 GB 3600 MHz
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
B450M-A Prime
İşlemci
Ryzen 5 3600
Merhaba. RDR2'de şehir gibi ortamlarda %25 kadar darboğaz yiyorum. Ancak şehirden çok az dışarı çıksam bile oran %0'a düşüyor. Diğer oyunlarda da test ettim darboğaz yaşamıyorum gördüğüm en yüksek darboğaz %4. bu durum neden olabilir? Bir ekleme daha yapayım; FPS'im çok düşmüyor 3 4 FPS falan düşüyor darboğaz olduğu anda olsa da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Grafik ayarlarım HİGH-ULTRA arasında. ortalama 96 FPS alıyorum ve açık alanda yani şehir olmayan her yerde ekran kartım %98 kullanılıyor, işlemcim ise %45-50 arası kullanılıyor. Şehir içinde ekran kartım %75-80 arası kullanılıyor işlemcim ise %55 falan kullanılıyor. Ormanlık alanda 87-94, Şehirde 79-86, Açık arazide 92-105 arası FPS alıyorum.
Darboğaz göremedim ben burada, işlemci ekran kartını geçmediği müddetçe sorun yok. FPS'in düşmesi gayet normal. RDR2'de muhtemelen DLSS vardır yoksa FSR açıp oynayabilirsiniz FPS'i beğenmiyorsanız.
Grafik ayarlarım HİGH-ULTRA arasında. ortalama 96 FPS alıyorum ve açık alanda yani şehir olmayan her yerde ekran kartım %98 kullanılıyor, işlemcim ise %45-50 arası kullanılıyor. Şehir içinde ekran kartım %75-80 arası kullanılıyor işlemcim ise %55 falan kullanılıyor. Ormanlık alanda 87-94, Şehirde 79-86, Açık arazide 92-105 arası FPS alıyorum.
Darboğaz göremedim ben burada, işlemci ekran kartını geçmediği müddetçe sorun yok. FPS'in düşmesi gayet normal. RDR2'de muhtemelen DLSS vardır yoksa FSR açıp oynayabilirsiniz FPS'i beğenmiyorsanız.

Çözüm
Grafik ayarlarım HİGH-Ultra arasında. Ortalama 96 FPS alıyorum ve açık alanda yani şehir olmayan her yerde ekran kartım %98 kullanılıyor, işlemcim ise %45-50 arası kullanılıyor. Şehir içinde ekran kartım %75-80 arası kullanılıyor işlemcim ise %55 falan kullanılıyor. Ormanlık alanda 87-94, Şehirde 79-86, Açık arazide 92-105 arası FPS alıyorum.

Sıkıntı yok o zaman. Ekran kartı kullanımına takıntılıysanız ayarları biraz daha yükseltin. Bu arada DLSS açıksa da ekran kartının yükünü hafifletir. Kullanımı düşürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı