R5 5600X RTX 3060 Ti RDR2'de görüntü bozulması

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Sistem;

MSI B550M PRO-VDH
Ryzen 5 5600X
Palit RTX 3060Ti ColorPOP 8GB
G.Skill RipjawsV 3600MHz CL18 16GB (2x8GB)
Team MP33 256GB M.2 SSD
Sandisk Ultra M.2 NVMe™ 3D 1TB
Darkflash Aquarius Mesh 650W 80+ Bronze

Oyunun bilgisayar portunun çok da sağlıklı olmadığını biliyorum. Karakter saçlarının ve ağaç yapraklarının bulanıklaşması gibi sorunlar var. Ben de başta bu sorunları çözmeye çalışıyordum sonra farkettim ki bende sorun biraz daha farklı. Aşağıya videosunu koydum, ağaçlara, ağaçların gölgelerine ve şehre girerken soldaki çitlere dikkat edebilirsiniz. Bazıları sonradan yükleniyor, bazıları gidip geliyor vesaire.

DLSS kapalı açık denedim, çok fark etmiyor. Saçtaki bulanıklık sebebiyle DX12 Vulkan denedim, saç için fark etmemişti bu olaya da etki etmez sanırım. Ayarlar da ultrada değil ayarların düşürüldüğünde saçtaki bulanıklığın azaldığını öğrenince çoğu ayarı internetteki birkaç videoya göre düşürdüm.

Video henüz işleniyor görüntü kalitesi düşük fakat yine de anlaşılıyor;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de oluyor ben de Alt Tab attıktan sonra alt enter yapıp oyunu tam ekran yapınca böyle grafik bozulmaları oluyor renk hataları bulanıklıklar falan.

RX 6600 kullanırken bende de aynısı gerçekleşiyordu. Ya ekran kartı kalitesinden ya da monitör kalitesinden hatta hdmi kablosundan bile olacağını düşünüyorum bazen. Şu anda RX 6800 kullanıyorum, aynı görüntü bozulmaları yaşanmıyor. Ama ben gerçekten çözebilmiş değilim.

Aynı sorun bende de var özellikle mouse hareket ettirince oluyor hiçbir şekilde çözüm bulamadım TAA kapat diyenler falan oldu o zaman da görüntü iyice kötü oluyor çözen var mı yardımcı olur musunuz?
Sistem;

MSI B550M PRO-VDH
Ryzen 5 5600X
Palit RTX 3060Ti ColorPOP 8GB
G.Skill RipjawsV 3600MHz CL18 16GB (2x8GB)
Team MP33 256GB M.2 SSD
Sandisk Ultra M.2 NVMe™ 3D 1TB
Darkflash Aquarius Mesh 650W 80+ Bronze

Oyunun bilgisayar portunun çok da sağlıklı olmadığını biliyorum. Karakter saçlarının ve ağaç yapraklarının bulanıklaşması gibi sorunlar var. Ben de başta bu sorunları çözmeye çalışıyordum sonra farkettim ki bende sorun biraz daha farklı. Aşağıya videosunu koydum, ağaçlara, ağaçların gölgelerine ve şehre girerken soldaki çitlere dikkat edebilirsiniz. Bazıları sonradan yükleniyor, bazıları gidip geliyor vesaire.

DLSS kapalı açık denedim, çok fark etmiyor. Saçtaki bulanıklık sebebiyle DX12 Vulkan denedim, saç için fark etmemişti bu olaya da etki etmez sanırım. Ayarlar da ultrada değil ayarların düşürüldüğünde saçtaki bulanıklığın azaldığını öğrenince çoğu ayarı internetteki birkaç videoya göre düşürdüm.

Video henüz işleniyor görüntü kalitesi düşük fakat yine de anlaşılıyor;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynı sorun bende de var özellikle mouse hareket ettirince oluyor hiçbir şekilde çözüm bulamadım TAA kapat diyenler falan oldu o zaman da görüntü iyice kötü oluyor çözen var mı yardımcı olur musunuz?
Uzun süredir oynamıyorum oyunu da, yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarlarını düşürerek çözmüştüm. Alttaki videodaki ayarları veya Xbox ayarları deneyebilirsin grafik kartın yetiyorsa.

Geri
Yukarı