R5 3600 RTX 3060 sistemcall of duty Warzone 2.0 PC oynanırken bir anda kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Schwarz_34

Femtopat
Daha fazla  
RAM
HyperX 16 GB (2x8GB) Fury RGB 3200MHz CL16 DDR4 Dual
Ekran kartı
ASUS GeForce TUF RTX 3060 OC 12 GB GDDR6
Anakart
ASUS Prime B450M-K II AMD AM4 4400MHz (OC) DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekird
Eskiden (bundan bir ay önce) oyunu hiç sorunsuz PC kapanmadan oynuyordum ama şu günlerde çözemediğim bir sorun. Oyunda giriyorum ve yaklaşık 5 veya 10 dk sonra PC sanki elektrikler kesilmiş gibi kapanıyor, sorunu nasıl çözebiliriz.

PC donanımı:

Ekran kartı: ASUS GeForce TUF RTX 3060 OC 12 GB GDDR6.
RAM: HyperX 16 GB (2x8GB) Fury RGB 3200MHz CL16 DDR4 Dual.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Anakart: ASUS Prime B450M-K II AMD AM4 4400MHz (OC) DDR4.
Güç kaynağı: ASUS TUF Gaming 550b 550W 80+ Bronze 135mm fanlı.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 60 bit.

Eskiden (bundan bir ay önce) oyunu hiç sorunsuz PC kapanmadan oynuyordum ama şu günlerde çözemediğim bir sorun. Oyunda giriyorum ve yaklaşık 5 veya 10 dk sonra PC sanki elektrikler kesilmiş gibi kapanıyor, sorunu nasıl çözebiliriz.

PC donanımı:

Ekran kartı: ASUS GeForce TUF RTX 3060 OC 12 GB GDDR6.
RAM: HyperX 16 GB (2x8GB) Fury RGB 3200MHz CL16 DDR4 Dual.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Anakart: ASUS Prime B450M-K II AMD AM4 4400MHz (OC) DDR4.
Güç kaynağı: ASUS TUF Gaming 550b 550W 80+ Bronze 135mm fanlı.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 60 bit.
İşlemci sıcaklığından olabilir.

İşlemcim kolay kolay ısınmaz çünkü PC'yi zaten yeni açıp da oyuna giriyorum soğukken kapanıyor PC zaten neredeyse tüm yükü ekran kartıma veriyorum RT falan.
Varsayımda bulunmayın, yardım istiyorsanız test edip ona göre cevap verin. Bunun dışında psu kablolarını kontrol edin tam takamamış olabilirsiniz. Bu nedenle yüke girdiğinde kapanıyor olabilir.

Zamanında böyle bir şey yaşamıştım GTA 5 oynarken bir anda FPS değerlerim acayip düşmüş bir anda kapanmıştı Cinebench R23 ile güzel bir test yapın oradaki sıcaklık değeri 75-76 üstüne çıkıyorsa bir sıkıntı vardır bende daha dün fark ettim işlemcimde bir sıkıntı olduğunu ne yapacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Zamanında böyle bir şey yaşamıştım GTA 5 oynarken bir anda FPS değerlerim acayip düşmüş bir anda kapanmıştı Cinebench R23 ile güzel bir test yapın oradaki sıcaklık değeri 75-76 üstüne çıkıyorsa bir sıkıntı vardır bende daha dün fark ettim işlemcimde bir sıkıntı olduğunu ne yapacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

GeForce Experience ile test yapsam olur mu çünkü bir şey yükleyemem şu an.

Şimdi yükledim GeForce Experience'le olacak iş değilmiş test yapıp SS atacağım çözebilirsem uygulamayı.

İşlemci sıcaklığından olabilir.

Varsayımda bulunmayın, yardım istiyorsanız test edip ona göre cevap verin. Bunun dışında PSU kablolarını kontrol edin tam takamamış olabilirsiniz. Bu nedenle yüke girdiğinde kapanıyor olabilir.

Jesusww: Bakalım şimdi onun için bir test yapıyorum sonuçlar yakında gelir.

Olvidobc: Doğru diyorsun varsayım yapmam yanlıştı kontrol ettim hiçbir sıkıntı yok CPU testi yapıyorum şimdi bir kullanıcının önerimi üzerine.

Elektrik kesintisi gibi direk kapanıyor, mavi ekran ya da reset atmıyorsa güç kaynağındandır diye düşünüyorum.

Forumdaki arkadaşlar işlemci yönünde sıkıntı var diyorlar ama işlemciye bakıp bir sıkıntı yoksa güç kaynağını değiştiririm büyük ihtimal.

Son düzenleme:
GeForce Experience ile test yapsam olur mu çünkü bir şey yükleyemem şu an.

Şimdi yükledim GeForce Experience'le olacak iş değilmiş test yapıp SS atacağım çözebilirsem uygulamayı.

Jesusww: Bakalım şimdi onun için bir test yapıyorum sonuçlar yakında gelir.

Olvidobc: Doğru diyorsun varsayım yapmam yanlıştı kontrol ettim hiçbir sıkıntı yok CPU testi yapıyorum şimdi bir kullanıcının önerimi üzerine.

Forumdaki arkadaşlar işlemci yönünde sıkıntı var diyorlar ama işlemciye bakıp bir sıkıntı yoksa güç kaynağını değiştiririm büyük ihtimal.

Sen bence tek tek dene sorunu tespit ettikten sonra çözmek daha kolay olur ben şahsen işlemci veya RAM sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Sonuçlar bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (29).png
    Ekran Görüntüsü (29).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 24

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı