R5 3600 - RTX 3060 Ti sistem aniden siyah ekran oldu ve açılmıyor

Leviosa04

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, cümleten iyi akşamlar dilerim. Bugün oyun oynarken bilgisayarım sorunsuz çalışıyordu ancak bir anda siyah ekran oluştu ve HDMI uyarısı verdi. Monitörü kapat aç yapmam işe yaramadı bilgisayarı kapat aç yaptım ve sorun düzeldi. 2 kere daha aynı döngü tekrarlayınca sorunun kabloda olduğunu düşünüp monitörü kasaya bağladığım HDMI kablosunu başka bir HDMI kablo ile değiştirdim ancak sorun devam etti. En son kasanın tüm kablolarını çıkarttım ve içini açtım RAM'lerden birini çıkartıp taktım ve yeniden açmayı denedim bilgisayarı ancak bu sefer kasadan kulaklığa ve klavyeye dahi güç gitmiyor yani ikisinin de ışıkları yanmıyor ve kasayı kapatmaya çalıştığımda kasanın Power düşmesinden kapanmıyor arkadaki güç düğmesini kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim yaşadığım hata DisplayPort no Signal'di anakartta DRAM ışıkları sabit kalıyordu ve ekrana görüntü gelmiyordu klavye fare falan da aynı idi. RAM'lerin slotlarını değiştirdim ekran geldi XMP modunu kurcaladım ve düzelmişti.
Ekran kartını yakmış olamam herhalde alalı 4 ay oluyor sistemi durduk yere bu sorunun çıkması moralimi bozdu, sizce sorun nerededir?

Geri
Yukarı