R5 3600 sistem oyun oynarken siyah ekran veriyor ve açılmıyor

makerop

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX 5700
Anakart
Prime B450M-K
İşlemci
R5 3600
Merhaba. Bilgisayarıma 2 ay öncesinde oyun oynarken siyah ekran verip kapatıp açmaya çalıştığımda ekran gelmemeye başladı. Siyah ekran aldığımda oyun devam ediyor sesleri geliyor ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, işlem de yapamıyordum Alt Tab gibi. Çözüm için forumlara baktım bir şey bulamadım gördüğüm kadarıyla siyah ekrandan sonra resetle ile çoğu kişinin ekranı geliyordu. Ben de ilk 2 ay önce bu sorunu yaşadıgımda PC'yi kapatıp gücü kesip Power tuşuna 10 saniye basıp bunu birkaç kez deneyerek ekranı getirdim. Bu birkaç kez daha oldu ve her seferinde ekran gelince ekran kartı driverı AMD Software siliniyordu, ben de her seferinde DDU ile temiz kurulum yapıyordum ama sürekli tekrar ediyordu ve bir gün hiçbir şekilde açılmadı. Ben de çaresizce kasayı temizliyim bari dedim sık sık temizliyorum zaten çok toz olmuyor temizledim kasayı kurdum açıldı tabii yine driver silinmişti. Aynı şeyleri yaptım ve sorun tekrar ediyordu sonraki günler PC'yi açınca C: Stage 1 diye bir ekranla karşılaştım araştırdım baktım Windows'un disk sorunlarını düzeltme aracıymış ama hiçbir şekilde bitmiyordu, bitince tekrar aynısı oluyordu. İnternetten araştırdım ve bu durumdan kurulmanın tek çaresi format atmaktı ve sistem formatı attım yani yakın zamanda format atıp driverların hepsini kurdum ama sorun yine tekrarladı ve siyah ekran aldım. PC'ye görüntü gelmiyor bu sorunu nasıl çözeceğim? Sistem zorlama testi de yapmıştım sıkıntısız geçmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı