R5 3600 RX 5500 XT MacOS ve Windows Dual Boot kurulumu

TheKill

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
RPA Developer
Merhaba arkadaşlar.

Birçok konuyu okudum. OpenCore: macOS Big Sur 11.6 Intel & AMD kurulum imajı buradan ISO'ları indirmem gerek sanırsam. Şimdi sorum şöyle;
İki SSD var. Biri 120 GB ve buna Mac kurarak kullanmak ve deneyimlemek istiyorum. Sanal makine tarzı hoşuma gitmediğinden iki sistemi böyle deneyimlemek istemekteyim.
Girişte hızlıca sistem seçebileceğim ve güzel bir deneyim yaşayacağım şekilde nasıl yaparım?
Sizden ricam hiç bilmeyene anlatır gibi anlatmanız. ISO dosyasını bile bulamıyorum ve Sierra gibi sürüm farkları hakkında da bilgim yok.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Sistem:
  • Gigabyte B450M-S2H
  • Ryzen 5 3600
  • 16 GB RAM.
  • RX 5500 XT PulseFire

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Birçok konuyu okudum. OpenCore: macOS Big Sur 11.6 Intel & AMD kurulum imajı buradan ISO'ları indirmem gerek sanırsam. Şimdi sorum şöyle;
İki SSD var. Biri 120 GB ve buna Mac kurarak kullanmak ve deneyimlemek istiyorum. Sanal makine tarzı hoşuma gitmediğinden iki sistemi böyle deneyimlemek istemekteyim.
Girişte hızlıca sistem seçebileceğim ve güzel bir deneyim yaşayacağım şekilde nasıl yaparım?
Sizden ricam hiç bilmeyene anlatır gibi anlatmanız. ISO dosyasını bile bulamıyorum ve Sierra gibi sürüm farkları hakkında da bilgim yok.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Sistem:
  • Gigabyte B450M-S2H
  • Ryzen 5 3600
  • 16 GB RAM.
  • RX 5500 XT PulseFire
Monterey gibi sürümleri kurabilirsiniz. Bu kadar eski bir sisteme Sierra kurulması çok değmez çünkü gerçekten eski bir işletim sistemi ve ekran kartınızın desteği o sürümde mevcut değil. Onun dışında açılışta OpenCore'a tema eklerseniz gayet şık bir işletim sistemi seçme ekranı görebilirsiniz (eğer bizim imajlarımızı kullanıyorsanız zaten tema mevcut olacak). Bu linkten Monterey imajını indirin ve indirdikten sonra normal bir şekilde USB'ye yazdıracaksınız (Win32DiskImager, TransMac veya Balena Etcher gibi programlar işinizi görecektir). Yazdırdıktan sonra OC EFI partisyonuna girip EFI - OC kısmından işlemcinizin çekirdek sayısına göre olan config dosyasını "config.plist" olarak adlandırıp yeniden bu linkte olan BIOS ayarlarını yapıp kurulumu deneyebilirsiniz.

Monterey gibi sürümleri kurabilirsiniz. Bu kadar eski bir sisteme Sierra kurulması çok değmez çünkü gerçekten eski bir işletim sistemi ve ekran kartınızın desteği o sürümde mevcut değil. Onun dışında açılışta OpenCore'a tema eklerseniz gayet şık bir işletim sistemi seçme ekranı görebilirsiniz (eğer bizim imajlarımızı kullanıyorsanız zaten tema mevcut olacak). Bu linkten Monterey imajını indirin ve indirdikten sonra normal bir şekilde USB'ye yazdıracaksınız (WIN32DISK Imager, TransMac veya balenaEtcher gibi programlar işinizi görecektir). Yazdırdıktan sonra OC EFI partisyonuna girip EFI - OC kısmından işlemcinizin çekirdek sayısına göre olan Config dosyasını "config.plist" olarak adlandırıp yeniden bu linkte olan BIOS ayarlarını yapıp kurulumu deneyebilirsiniz.

Mükemmelsin Moderatör ellerine emeğine zamanına sağlık.

Dual Boot rehberi:

Yeni konular

Geri
Yukarı