R5 3600 RX 5700XT sistem oyunlarda reset atıyor

CagLy10

Decapat
Yaklaşık 9 ay önce sistem topladım, ilk aylarda hiçbir sorun yoktu fakat 2-3 ay sonra PC yüksek bir oyun oynadığımda kendini resetlemeye başladı. Sorunun neyde olduğunu çözemedim, yani her oyunu kaldıracak PC var ama oynayamıyorum. Çok rahatsız edici bir durum :)

R5 3600.
ASUS TUF RX 5700 XT
ASUS Prime B450M-K
Toshibs OCZ 500 GB RC500
G.Skill 2x8 3200MHz
Thermaltke versa J25 650W 80+

Hocam onlarda bilgili arkadaşlar var WattMan hatası alıyormuşsunuz @F16C biliyordu ben NVIDIA kullandığım için yardımcı olamayacağım.

Bence yazılımsal bir sorun değil ama tabii bir bilgim de yok. Yani mesela Cyberpunk oynuyorum 30 dk falan iyi gidiyor sonra kulak yoran bir ses geliyor ve PC yeniden başlıyor.
OCCT 64 ile test yapmani soylemis ilk yorumda, yaptin mi?

Yükledim de ayarları falan nasıl yapacağız.

Bence yazılımsal bir sorun değil ama tabii bir bilgim de yok. Yani mesela Cyberpunk oynuyorum 30 dk falan iyi gidiyor sonra kulak yoran bir ses geliyor ve PC yeniden başlıyor.

Yükledim de ayarları falan nasıl yapacağız.

Ayara gerek yok. Sadece başlatın WattMan hatası yazılımsal bir hata DDU ile driverları silip WHQL sürümünü kurun.

Hocam merhaba;

Detaylı anlatım linkte
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
mevcut programın linkini de veriyor. Aldığın hata sürücüyle alakalı, benim daha önce başıma geldi bir versiyon düşük sürücü kurduğumda sorun çözülmüştü.
Başıma nasıl geldiğini yazayım gelen arkadaşlar bilgi sahibi olsun, ayarı tam hatırlamıyorum ancak saat hızlarını ayarlayabildiğimiz bir bölüm var zaten girmeye çalıştığınızda sözleşme uyarısı veriyor kabul et falan çıkıyor ben bu ayarı açtıktan sonra WattMan hatası almıştım, eğer gerekmiyorsa bu ayarları hiç kurcalamayın.

Son düzenleme:
Hocam merhaba;

Detaylı anlatım linkte
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
mevcut programın linkini de veriyor. Aldığın hata sürücüyle alakalı, benim daha önce başıma geldi bir versiyon düşük sürücü kurduğumda sorun çözülmüştü.
Başıma nasıl geldiğini yazayım gelen arkadaşlar bilgi sahibi olsun, ayarı tam hatırlamıyorum ancak saat hızlarını ayarlayabildiğimiz bir bölüm var zaten girmeye çalıştığınızda sözleşme uyarısı veriyor kabul et falan çıkıyor ben bu ayarı açtıktan sonra WattMan hatası almıştım, eğer gerekmiyorsa bu ayarları hiç kurcalamayın.

Çok teşekkürler deneyip dönüş yapacağım.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi şuna bakarak kaldırın AMD'nin sitesinden WHQL yani denenmiş test edilmiş sürümü kurun.

Hocam link atabilir misiniz WHQL sürümünün.

Geri
Yukarı