R5 3600 RX 580 sisteme yükseltme önerisi

Tokatlı

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selam, Ryzen 5 3600, ASUS RX 580 4 GB, Corsair 32 GB 3000 MHz RAM, 1 TB M.2 SSD, MSI B450M Pro VDH Max, Corsair 550W PSU, MSI MAG Shield M301 kasaya sahip bir bilgisayarım var. Bu bilgisayarı yaklaşık 2 ay önce 2. el aldım 6500 TL'ye. Ekstra olarak 1 120 mm Slim fan ve 2 adet 500 GB'lık M.2 SSD alıp kullanmaya başladım. Malum kasa çok havadar değil ve kapağı açık kullanıyorum. NZXT H5 Flow almayı düşünüyorum kasa olarak ilk etapta. Bu kasayı kullanan varsa yorumlarını çok isterim. Ardından ise ekran kartını değiştirmek istiyorum. Aklımda ikinci el olarak 9 bin TL'ye kadar 3080 vs almak var. Ekran kartını aldıktan bir müddet sonra işlemciyi yükseltebilirim. Farklı bir önerisi olan varsa iletmesini çok isterim. İyi sosyaller!

Merhaba. Ben olsam ekran kartını yenilemekten başlarım. Tabi bu sırada kasaya uyumlu olması açısından kasayı da güncellerim. İşlemciniz kötü sayılmaz dolayısıyla işlemci yükseltmesini ileri bir zamana bırakırım.

Bence önce işlemciyi yükselt r7 5800x3d alabilirsin. Aynı ekran kartı bende var ve bu işlemciyi aldım memnunum.

Toplam bütçe nedir? Ryzen 5 5600 veya Ryzen 7 5800x3D alınabilir işlemci olarak.
Şu anda ilk etapta kasa için 2 bin TL bütçe ayırdım. Takribi 2 ay sonra ekran kartı için 9 bin TL'ye kadar bütçe ayırabileceğim. İşlemciyi ekran kartı aldıktan sonra alacağım ancak onun için bir süre veya bütçe belirtemiyorum şu anda. Ancak maksimum 4 bin TL olur gibi işlemci için.

5800X3D + İkinci el 3080 alınabilir. Ekstra soğutucu unutmayın. 5800X3D alamıyorsanız 5600 almanız daha mantıklı olur.
Bende işlemcide 5600 veya 5600x düşünüyorum. Tabii o zaman fiyatları nasıl olur bilinmez ama daha üst bir işlemci mevcut anakartta sorun çıkarabilir gibi geliyor.

Bende işlemcide 5600 veya 5600x düşünüyorum. Tabii o zaman fiyatları nasıl olur bilinmez ama daha üst bir işlemci mevcut anakartta sorun çıkarabilir gibi geliyor.
5600X iyi bir işlemci. Kaliteli bir hava soğutma ile birlikte çok güzel kullanım sunuyor. Bütçeniz dahilinde alabileceğiniz her ekran kartını da rahat besleyecek düzeyde performansı var. Tavsiye ederim.

5600X iyi bir işlemci. Kaliteli bir hava soğutma ile birlikte çok güzel kullanım sunuyor. Bütçeniz dahilinde alabileceğiniz her ekran kartını da rahat besleyecek düzeyde performansı var. Tavsiye ederim.
Ek olarak arkadaşımdan 2. el olarak 120 MM sıvı soğutucu alacağım. Şu anki hava soğutmamdan ve genel olarak 1000 TL civarı hava soğutucularından daha iyi performans verecek gibi geliyor.

Ek olarak mevcut işlemci soğutucum Dark Freezer X94'dür.

Geri
Yukarı