R5 3600 RX 6700 XT sistem uyumlu mu?

Bütçe
10.000-10.500 Türk Lirası
Anakart şu an kullandığım anakartım beyefendi keşke bir miktar daha param olsa da alsam anakart ancak ne yazık ki BIOS olayı ile duymuştum lakin doğruluğunu pek bilmiyordum.

Özür dilerim hocam anakartıda alacaksınız sandım. Elinizde AM4 eski bir işlemci var ise rahatlıkla yapabilirsiniz. Yok ise bilgisayarcıya gidip anakartınıza BIOS güncellemesi rica edebilir veya ASUS'tan rica edebilirsiniz.

Özür dilerim hocam anakartıda alacaksınız sandım. Elinizde AM4 eski bir işlemci var ise rahatlıkla yapabilirsiniz. Yok ise bilgisayarcıya gidip anakartınıza BIOS güncellemesi rica edebilir veya ASUS'tan rica edebilirsiniz.

Estağfurullah hiç sorun değil.

BIOS güncellemesi yaparsanız kullanabilirsiniz.

Acaba Ryzen R5 5600 ile 6700XT alsam herhangi bir problem olur mu?

Sizce Ryzen R5 5600 ile RX 6700 XT alsam beni kurtarır mı darboğaz yapar mı?

Teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim peki sizlere son sorum benim güç kaynağım kaldırır mı bu sistemi ?

Teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim peki sizlere son sorum benim güç kaynağım kaldırır mı bu sistemi ?
Asus A 320M-K anakarta bu rami aldım hocam bir problem olur mu ?
Kartım tam 3200 mhz ve 32 gb destekliyor diye biliyorum.

ASUS'a 320M-K anakarta bu RAM'i aldım hocam bir problem olur mu?
Kartım tam 3200 MHz ve 32 GB destekliyor diye biliyorum.

Problem olmaz ama çift kanal olması çok onemli o yüzden iade edin çift kanal alın.
Bazı oyunlarda çift kanal 30 FPS'e kadar far ediyor.

Problem olmaz ama çift kanal olması çok onemli o yüzden iade edin çift kanal alın.
Bazı oyunlarda çift kanal 30 FPS'e kadar far ediyor.

Çift kanal yaptıracağım zaten bir tık bütçem yükselsin 1 2 ya 2.si de gelir teşekkür ederim.

Ryzen 5 5600 stok fanla 65 70 derecede çalışıyormuş ASUS anakarta a 320M-K takabilir miyiz acaba bunu?

Çift kanal yaptıracağım zaten bir tık bütçem yükselsin 1 2 ya 2.si de gelir teşekkür ederim.

Ryzen 5 5600 stok fanla 65 70 derecede çalışıyormuş ASUS anakarta a 320M-K takabilir miyiz acaba bunu?

Takabilirsiniz ama montajı zor gibi duruyor bir de o kadar bakır bloklu 2 fanlı falan yer kaplayan 40 CFM'lik bir fan almak yerine daha yüksek CFM'li çok yer kaplamayan bir soğutucu almak taraftarıyım.

Geri
Yukarı