R5 3600 RX6600 sistem oyunlarda piksellesme ve bulanıklık

• Konuyu başlatan GFYT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 235
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
1
RAM
16gb cl16
Ekran kartı
rx6600
Anakart
b450
İşlemci
r5 3600
Selam arkadaşlar, uzun zamandır oyunlarda bulanıklık ve piksellesme problemini yasıyorum. Ozellikle bir oyun yok, Low veya Ultra fark etmiyor MSAA veya FXAA eşyönsüz filtreleme vs her şeyi denedim fakat nafile. Yaptıklarım;
  • Monitörü komple degiştirdim, işe yaramadı.
  • Kabloları yeniledim, çalışmadı.
  • Ekran kartını yeniledim, işe yaramadı.
  • BIOS guncelledim, işe yaramadı.
  • WHQL versiyon yuklu, işe yaramadı.
  • Radeon ayarlarından FreeSync Premium kapadım, düzelmedi.
  • VSR kullandım, işe yaramadı.
Artık ne yapacagımı bilmiyorum, çıldırmış durumdayım. Bu kadar para verdigim donanımlarla oyun oynayamıyorum, cok can sıkıcı bir durum. Son olarak TLOU part 1'de yasadım, su anlık cozemedim.

Sistem özellikleri.
R5 3600 B450M Tomahawk Max 8x2 16 GB 3200MHz RX6600 8 GB 500GB Samsung EVO 970 Gigabyte G24F

Selam arkadaşlar, uzun zamandır oyunlarda bulanıklık ve piksellesme problemini yasıyorum. Ozellikle bir oyun yok, Low veya Ultra fark etmiyor MSAA veya FXAA eşyönsüz filtreleme vs her şeyi denedim fakat nafile. Yaptıklarım;
  • Monitörü komple degiştirdim, işe yaramadı.
  • Kabloları yeniledim, çalışmadı.
  • Ekran kartını yeniledim, işe yaramadı.
  • BIOS guncelledim, işe yaramadı.
  • WHQL versiyon yuklu, işe yaramadı.
  • Radeon ayarlarından FreeSync Premium kapadım, düzelmedi.
  • VSR kullandım, işe yaramadı.
Artık ne yapacagımı bilmiyorum, çıldırmış durumdayım. Bu kadar para verdigim donanımlarla oyun oynayamıyorum, cok can sıkıcı bir durum. Son olarak TLOU part 1'de yasadım, su anlık cozemedim.

Sistem özellikleri.
R5 3600 B450M Tomahawk Max 8x2 16 GB 3200MHz RX6600 8 GB 500GB Samsung EVO 970 Gigabyte G24F

Görüntü paylaşmanız mümkün mü?

Görüntü paylaşmanız mümkün mü?
shot_20230329_213749.jpg

Hocam burada joel'in sakalları ve saclarında bozukluk var. Siyah kısımlara odaklanırsanız piksellesme oldugunu gorebilirsiniz.

shot_20230329_213609.jpg

Uzak siyah olan yerlere ( bina altlarına ) bakarsanız net bir sekilde piksellesme gozukuyor.

Oyunu 2k medium high grafiklerde oynamama ragmen bu sekilde ne yazıkki.

Yeni konular

Geri
Yukarı