R5 3600 RX6600 sistemde Valorant FPS düşüklüğü

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ta 200 FPS alıyorum ortalama, eski R7 370 de zaten bu civarlarda veriyordu. Driver güncel, Windows güncel arada bir 144 FPS'in altına bile düşüyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu daha neden kaynaklı olduğunu bile bulamadım. Ekran kartındaysa geçen ayın 14'ünde sipariş verdim sorunlu ise tamir istemeden iade edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer oyunlarda da böyle mi? Valorant optimizasyon sıkıntılı bir oyun çünkü.

Ryzen 5 3600, Valorant'ta R7 370 kartı %100'e besleyemeyeceği için ekran kartı değiştirmek performansınızı arttırmaz. Ortalama 200 FPS alırsınız. 144'ün altına düşmesi normal değil ama. Tabii çift kanal bellek kullanmıyorsanız düşmesi çok da anormal sayılmaz.

200 FPS ortalama 3600'için çok iyi değil. Tabii CPB kapalı veya yavaş RAM'lerle kullanıyorsan olabilir. En iyi ihtimalle 3600'ün vereceği "ortalama" 250 FPS civarı olacaktır hani 6600 ne yapsın?

Düşüşlere gelirsek onun için disk, arka planda çalışan uygulamalar veya sıcaklıkları kontrol etmek daha makul olur.

Diğer oyunlarda da böyle mi? Valorant optimizasyon sıkıntılı bir oyun çünkü.

Evet çoğu oyunlarda düşük oluyor.

RAM'in Dual channel çalıştığından emin misiniz?

Evet 8 8 3200 MHz.

Ryzen 5 3600, Valorant'ta R7 370 kartı %100'e besleyemeyeceği için ekran kartı değiştirmek performansınızı arttırmaz. Ortalama 200 FPS alırsınız. 144'ün altına düşmesi normal değil ama. Tabii çift kanal bellek kullanmıyorsanız düşmesi çok da anormal sayılmaz.

Çift kanal.

Yeni konular

Geri
Yukarı