R5 3600 sıcaklık değerleri

LMBB88950

Centipat
Daha fazla  
R5 3600 işlemcili sistemimi yaklaşık 1 ay önce topladım ve sistemi aldıktan 1 hafta sonra 4.2 GHz ile 1.175 volta sabitledim. Boşta ortalama 45-46 derece oluyor ama 50 dereceyi geçmiyor. Ortalama yükte (oyun vs. oynarken) sıcaklık 53-54 derecelerde geziyor. Tam yükte ise (stres testi) sıcaklık 74 dereceyi geçmiyor. Ortalama ve tam yükteki sıcaklık beni tatmin ediyor ancak boşta 45 derece olması normal mi emin değilim. Sizce normal midir? (stok soğutucu kullanıyorum.)

R5 3600 işlemcili sistemimi yaklaşık 1 ay önce topladım ve sistemi aldıktan 1 hafta sonra 4.2 GHz ile 1.175 volta sabitledim. Boşta ortalama 45-46 derece oluyor ama 50 dereceyi geçmiyor. Ortalama yükte (oyun vs. oynarken) sıcaklık 53-54 derecelerde geziyor. Tam yükte ise (stres testi) sıcaklık 74 dereceyi geçmiyor. Ortalama ve tam yükteki sıcaklık beni tatmin ediyor ancak boşta 45 derece olması normal mi emin değilim. Sizce normal midir? (stok soğutucu kullanıyorum.)

Boşta 45 derece bir sıkıntı olmaz ama boşta 60 ve üstü dereceseyse kötü demek.

Tam yükte 74 derece biraz fazla gibi. Yeni nesil Acer Nitro laptop bile tam yükte 75 derecede çalışıyor. Bence güzel bir hava ya da sıvı soğutma almanızı öneririm.

not: ama oyun esnasında 74 dereceye çıkmıyorsa sorun yoktur bence.

işlemcimi yüke sokmak için AIDA64 stres testini yapıyorum bu arada onu da söylemiş olayım.
Testi bir daha gerçekleştirdim ve 86 dereceyi gördü 5 dakikanın sonunda. Sanırım normal değil, ne yapmalıyım? (Sistemi oyun için kullanıyorum ve arada vegas pro üzerinden edit ve render yapıyorum)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı