R5 3600 sistem alınır mı?

Bütçe
7800
Biliyorum ama RX 5700 XT'nin çok problemi var onu geçtim NVIDIA'da RTX vs. var 5 10 FPS için risk almak istemedim.
5700XT’de sorunların çoğu çözüldü. RTX teknolojisini kullanabilmek için minimum 2070S falan kullanıyor olman lazım dostum. Yoksa gözle görülür bir performans kaybı yaşarsın 2060S ile.

Onu demek istemedim eğer kısıtlı bütçeniz var ise AMD tercih edebilirsiniz çünkü AMD F/P ekran kartı fakat paranız varsa direk RTX'e yatırım yapın. 2070S'e kadar yolu var. 7800'e belli kasalar var piyasada.

2070 Super 7800'e çok zor bildiğiniz varsa link atabilir misiniz.
5700XT’de sorunların çoğu çözüldü. RTX teknolojisini kullanabilmek için minimum 2070S falan kullanıyor olman lazım dostum. Yoksa gözle görülür bir performans kaybı yaşarsın 2060S ile.
2060super gayet yeterli aslında ya zaten sadece rtx için değil dediğim gibi rekabetçi oyunlarda 2060super daha iyi csgo valorant pubg hikayeli oyunlarıda zaten 2060super de oynatacak güçte sanmıyorum maksimum 15 20 fp kaybım olur çok oynamıyorum zaten o oyunlarıda

Seçtiğin sistemde hava soğutucu yok sanırsam ve kasa o kadar kaliteli değil. Kasa çok bir sorun çıkarmaz zaten önü mesh panel ancak attığın sistemde ki HDD yüksek ihtimalle kronik sorunlu çıkıyor. Adata SSD hakkında pek yorum yapamayacağım ancak Samsung ve Kingston M.2 için kaliteli olanlardan. Benim attığım sistemde ki HDD ise sıkıntı çıkarmaz. Attığın sistemde ki PSU hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Fiyat: 7968,5 TL.
Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim ana kart ta DP girişi bulunmuyor.

Seçtiğin sistemde hava soğutucu yok sanırsam ve kasa o kadar kaliteli değil. Kasa çok bir sorun çıkarmaz zaten önü mesh panel ancak attığın sistemde ki HDD yüksek ihtimalle kronik sorunlu çıkıyor. Adata SSD hakkında pek yorum yapamayacağım ancak Samsung ve Kingston M.2 için kaliteli olanlardan. Benim attığım sistemde ki HDD ise sıkıntı çıkarmaz. Attığın sistemde ki PSU hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Fiyat: 7968,5 TL.
Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim ana kart ta DP girişi bulunmuyor.
140 TL daha verip 3600X almak var

Son düzenleme:

Fiyat: 7968, 5 TL.
Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim anakart ta DP girişi bulunmuyor.

140 TL daha verip 3600X almak var.

Hazır sistem bana daha avantajlı geliyor kendim hiç dizmedim T6 Ultra alacağım sonradan takacağım başka bir eksiği var mı acaba kasa falan çok sorun çıkartır mı?

Geri
Yukarı