R5 3600 sistem ara sıra donuyor

Bitirici

Hectopat
Arkadaşlar 3 ay önce PC topladım ama ara sıra PC donuyor ve ben de mecburen güç tuşundan kapatıyorum. Bu neden olur? Sistemim R5 3600 16 GB çift kanallı 3200 MHz RAM GTX 1660 Super ekran kartı ve güç tuşundan kapatmak PC'ye zarar verir mi?

Son zamanlarda elle kurduğunuz sürücü veya uygulama vs var mı? Temiz kurulum yapmayı denedinizmi?

Donma meselesini bilemedim. Biraz uğraştırabilir. Güç tuşundan kapatmak zarar vermez. Eski PC mi de güç tuşundan kapatıyordum. Bu sistemi de güç tuşundan kapattığım olur. Bir sorunla karşılaşmadım.

Temiz kurulum öneriyorum hocam tekrar tekrarlarsa HDD / SSD'den kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Donarak kapanma ve garip bir ses gelerek kapanma sorunu yaşıyorsan sanırım ssd den kaynaklı.

Arkadaşlar 3 ay önce PC topladım ama ara sıra PC donuyor ve ben de mecburen güç tuşundan kapatıyorum. Bu neden olur? Sistemim R5 3600 16 GB çift kanallı 3200 MHz RAM GTX 1660 Super ekran kartı ve güç tuşundan kapatmak PC'ye zarar verir mi?
Merhaba bener sorun bende de var; uyku modunda kalıp uyandırınca donma yaşıyor; youtube da video açıkken ses artırınca video donuyor vs. Problemi çözebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı