R5 3600 sistem donuyor fakat sesler devam ediyor

cerraah

Hectopat
Yer
Denizli/Pamukkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB RAM 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus
Ekran kartı
XFX THICC III ULTRA RX 5600 XT
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3600
Normal gezinirken bir anda ekran donuyor ama ses devam ediyor arkada. Discord'dan arkadaşlarla konuşabiliyorum ama ekran tamamen donuyor. Bugün anakart BIOS güncelledim. F61'den F64 yaptım. Bir de sistemi kurarken ekran kartı sürücüsünü yanlış yükledim galiba. Gigabyte ana sayfasından chipset, lan, ses desteği sürücülerini yükledim. Ama ekran kartı sürücüsünü AMD klasöründe göremiyorum. Alt+r ile arayüz açılıyor ve 23.7.2 gözüküyor. Ama sürücüyü bilmiyorum yanlış yaptım. Biraz önce de DDU ile silip tekrar yükledim. Sorunu çözemedim hala. Bugün 10-20 kere oldu. Daha da olacak gibi. Format atsam tekraradan temiz kursam düzelir mi?
Sürücüyü yüklediğim klasörde bunlar var.

ekran2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal gezinirken bir anda ekran donuyor ama ses devam ediyor arkada. Discord'dan arkadaşlarla konuşabiliyorum ama ekran tamamen donuyor. Bugün anakart BIOS güncelledim. F61'den F64 yaptım. Bir de sistemi kurarken ekran kartı sürücüsünü yanlış yükledim galiba. Gigabyte ana sayfasından chipset, lan, ses desteği sürücülerini yükledim. Ama ekran kartı sürücüsünü AMD klasöründe göremiyorum. Alt+r ile arayüz açılıyor ve 23.7.2 gözüküyor. Ama sürücüyü bilmiyorum yanlış yaptım. Biraz önce de DDU ile silip tekrar yükledim. Sorunu çözemedim hala. Bugün 10-20 kere oldu. Daha da olacak gibi. Format atsam tekraradan temiz kursam düzelir mi?
Sürücüyü yüklediğim klasörde bunlar var.

Eki Görüntüle 1888995
Aynı sorunu i5 4460 işlemci ile yaşıyordum en az 10 tane parça degistirdim. Bı aralar yapmayı kesti sonra geri geldi, karabasan gibi iş.

Dün gece açık bıraktım bir sürü şey yükledim bir sorun yok gibi. Şimdi GTA 5 giricem. GTA 5 girince direkt sorun oluyodu olmazsa düzelmiştir herhalde.

Yok hocam düzelmedi. GTA 5'te direkt oynatmıyor donuyor ekran. Valorant'ta biraz oynadım ama onda da attı. Tam kapanmadan sıcaklık değerlerine baktım GPU 65 CPU 82 dereceydi. Bir de yeni SSD aldım ona yükledim Windows'u ondan mı bilmiyorum. Çok kafam karıştı çok değişiklik yaptım. BIOS F61'di F64 yaptım bundan mı bilmiyorum. BIOS'tan CPB kapattım XMP kapattım ama bir fark olmuyor onlardan değil galiba. Ekran kartının en son sürücüsünü kurdum ama olmuyor yine veriyor hatayı.

Ekran kartı sürücüsünün eskisini yükleyeceğim. Onu deneyeceğim bir de.

Eski sürücüyü nereden bulabilirim? 23.7.1 sürücüsünü.

Son düzenleme:
Dün gece açık bıraktım bir sürü şey yükledim bir sorun yok gibi. Şimdi GTA 5 giricem. GTA 5 girince direkt sorun oluyodu olmazsa düzelmiştir herhalde.

Yok hocam düzelmedi. GTA 5'te direkt oynatmıyor donuyor ekran. Valorant'ta biraz oynadım ama onda da attı. Tam kapanmadan sıcaklık değerlerine baktım GPU 65 CPU 82 dereceydi. Bir de yeni SSD aldım ona yükledim Windows'u ondan mı bilmiyorum. Çok kafam karıştı çok değişiklik yaptım. BIOS F61'di F64 yaptım bundan mı bilmiyorum. BIOS'tan CPB kapattım XMP kapattım ama bir fark olmuyor onlardan değil galiba. Ekran kartının en son sürücüsünü kurdum ama olmuyor yine veriyor hatayı.

Ekran kartı sürücüsünün eskisini yükleyeceğim. Onu deneyeceğim bir de.

Eski sürücüyü nereden bulabilirim? 23.7.1 sürücüsünü.
İstediğin sürücünün adını yaz arat resmi sitelerden indir kral.

CMD yönetici olarak çalıştırın ve SFC / scannow komutunu kullanın.

AMD chipset software Denetim Masası'ndan kaldırın ve PC yeniden başlatın alttaki sürücüyü indirip kurun.

Oyundan mu atıyor yoksa PC yeniden mı başlatıyor eğer PC yeniden başlatıyorsa aşağıdaki rehberi de deneyin.

Geri bildirim yapın sorun çözümü ile alakalı.

Kral sorun çözüldü mü? Aynısını MSI laptopumda yasıyorum.
Ben format attım ve temiz kurulum yaptım. Sorunu Ekran Kartı sürücüsünde bulduğum için güncel olan sürücünün bir önceki sürücüsünü yükledim. 1 haftadır bir problem yok. RX 5600 XT 23.7.1 yüklü yani şuanda.

AMD chipset software Denetim Masası'ndan kaldırın ve PC yeniden başlatın alttaki sürücüyü indirip kurun.

Oyundan mu atıyor yoksa PC yeniden mı başlatıyor eğer PC yeniden başlatıyorsa aşağıdaki rehberi de deneyin.

Buna bir bakayım ve deneyeyim. Geri dönüş yapacağım. En geç yarın akşam dönerim. Teşekkürler.

Şuanda sadece GTA 5 FiveM'den crash vererek atıyor. Crash hatası şu ''DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED''.
Valorant ya da başka bir oyun veya internette gezinirken atmıyor. Bir öncekinde öyleydi. Anakart BIOS değiştirdim. Sistemi söktüm tekrar taktım RAM falan. Sorun çözüldü. Şu anda mavi ekran yada bilgisayarı yeniden başlatma gibi bir sorunum yok. Ama dediğim gibi FiveM'de öyle bir sorun hala var 23.7.2'ye yükseltesim geliyor ama tekrardan aynı sorunları yaşayacağım belki diye yüklemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı