R5 3600 sistem ilk açıldığında geri kapanıyor

nemo

Hectopat
Her sabah aynı şeyi yaşar oldum. Bilgisayarı açıyorum, masaüstüne kadar geliyorum. Sonra aniden ekran gidiyor, bilgisayar kendini yeniden başlatıyor gibi davranıyor ama ekran gittikten sonra görüntü falan gelmiyor. Power tuşuna basıp kapatıyorum, yeniden açınca sorunsuz çalışıyor. Gün boyunca hiç kapanma falan yaşamıyorum, sadece sabahları bilgisayarı ilk açtığında böyle bir sorun oluyor. Yani sabahı aradan çıkartırsam, bilgisayar uzun bir kapalı kalma süresinden sonra ilk açıldığında kendini başlatamıyor, ekran gidiyor diyebilirim.

Gigabyte Radeon RX 5600 XT.
Power Boost VK-G2052S RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa (hala değişmedim :( )
AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
Toshiba OCZ 480GB.
2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim düşüncem RAM veya Windows kaynaklı bir sorun.
Tavsiyem RAM'leri tek tek deneyin, işe yaramaz ise XMP açık ise kapatın veya RAM'leriniz overclock edilmiş ise normal değerlere alın.
Bu dediğimde düzeltmez ise Windows 10 temiz kurulum yapın.
Kolay gelsin ☺️
Ek olarak küçük bir ihtimal BIOS pilinden de kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

Benim düşüncem RAM veya Windows kaynaklı bir sorun.
Tavsiyem RAM'leri tek tek deneyin, işe yaramaz ise XMP açık ise kapatın veya RAM'leriniz overclock edilmiş ise normal değerlere alın.
Bu dediğimde düzeltmez ise Windows 10 temiz kurulum yapın.
Kolay gelsin ☺️
Ek olarak küçük bir ihtimal BIOS pilinden de kaynaklanabilir diye düşünüyorum.
Şurayla oynamıştım, varsayılana getirdim. Yarın sabah anlarız düzelmiş mi, teşekkürler. :D
1605376768893.png

Aynen kanka olabilir, sana tavsiyem o ayarlara hiç dokunma kolay gelsin.
Sorun hala devam ediyor. :( Diğer sunduğunuz çözüm yollarını deneyeceğim, yarın yine burada olurum. :D
Aynen kanka olabilir, sana tavsiyem o ayarlara hiç dokunma kolay gelsin.
Sorun devam ediyor. Sadece şunu bilmek istiyorum, donanımsal bir sorun mudur? Yani böyle kullansam sizce ileride sorun olur mu? Ekran kartının problemli olmasından korkuyorum. Oyunlarda zorlasam da hiç kapanma olmadığı için donanımda problem yok diye düşünmüştüm.

Son düzenleme:
W.

Her sabah aynı şeyi yaşar oldum. Bilgisayarı açıyorum, masaüstüne kadar geliyorum. Sonra aniden ekran gidiyor, bilgisayar kendini yeniden başlatıyor gibi davranıyor ama ekran gittikten sonra görüntü falan gelmiyor. Power tuşuna basıp kapatıyorum, yeniden açınca sorunsuz çalışıyor. Gün boyunca hiç kapanma falan yaşamıyorum, sadece sabahları bilgisayarı ilk açtığında böyle bir sorun oluyor. Yani sabahı aradan çıkartırsam, bilgisayar uzun bir kapalı kalma süresinden sonra ilk açıldığında kendini başlatamıyor, ekran gidiyor diyebilirim.

Power Boost VK-G2052S RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa (hala değişmedim :( )
AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
Toshiba OCZ 480GB.
2 X G.Skill 8
Windows düzgün kurulmamıştır.

AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
Toshiba OCZ 480GB.
2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V
Sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum fakat;
Aynı sorunu ben de yaşıyordum ki önceki konularımda da bahsetmiştim, güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp bu durumu belirt. Tüm donanımın güzel bir şekilde bakıldığından emin ol. Benim sorunumu BIOS'tan halletmişlerdi donanımsal çıkmamıştı. Umarım senin de donanımsal değildir.

Ha bir bilgisayarcıya götürmeden önce kasanın içini telefonunla bir çek derim donanım çalma olayı yaşama <3

EK OLARAK: Rahat bir şekilde 3-4 kez götürdüm bilgisayarcıya her götürdüğümde her bir parçayı ayrı ayrı kontrol ettiler ben ettim sen etme zamanından da çaldırma adamlara her parçanın kontrolunun yapılmasını özellikle belirt.

Sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum fakat;
Aynı sorunu ben de yaşıyordum ki önceki konularımda da bahsetmiştim, güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp bu durumu belirt. Tüm donanımın güzel bir şekilde bakıldığından emin ol. Benim sorunumu BIOS'tan halletmişlerdi donanımsal çıkmamıştı. Umarım senin de donanımsal değildir.

Ha bir bilgisayarcıya götürmeden önce kasanın içini telefonunla bir çek derim donanım çalma olayı yaşama <3
Bios ayarlarından mı halledilmişti? Eğer öyleyse ben biraz kurcalayabilirim.

Geri
Yukarı