R5 3600 sistem kendi kendine yeniden başlıyor

Daha fazla  
Öncelikle selam arkadaşlar. Benim bir sorunum var, onu size bildirmek istedim. Bu sorun 2 gün önce başladı. Bu arada bilgisarayımı yeni topladım, 3 ay oldu. Sorunumu kısaca bahsetmek gerekirse bilgisarayım reset atıyor kendi kendine. Oyun oynarken olsun, video izlerken olsun, kısaca her türlü reset atıyor. 2 gün önce 2 tane bir şey indirdim: 1. Metin 2, 2. Half-Life (Steam'den aldım.). Şimdiden teşekkür ederim, yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri.

CPU: AMD Ryzen 5 3600
GPU: AMD RX 5600-XT
SSD: Adata SX8100NP 512 GB
RAM: Unknown Teamgroup-UD4-3200 2x8GB
Anakart: Gigabyte GA-B450M H.
PSU: Gametech GTP-600 600W 80Plus Bronze Power Supply.

PSU terörist tipinde. Canlı bomba gibi. Tahminen ondan kaynaklanıyor.

PSU terörist tipinde. Canlı bomba gibi. Tahminen ondan kaynaklanıyor.

Olabilir çünkü diğereri parçalarda sıkıntı olmadığını düşünüyorum ve ekran siyahlaşıp öyle reset atıyor burada PSU'dan kaynaklanıyormuş iade talebi oluştru yeni güç kaynağı alacağım.

Teşekkürler sayende çözümü buldum 1. sıradaki gibi reset atıyor PC bende güç kaynağını değiştirmeye karar verdim bu sefer daha iyi bir üç kaynağı alacağım
Bu arada arkadaşlar bugün hiç reset atmadı bilgisarayım bende anliyamadım hiçbir şey yapmadım.

RAM'lere 1.38V verip ve oyunu ve işletim sistemini farklı bir diske kurup deneyin olmadı sorun muhtemelen " Gametech GTP-600 600W " bu PSU çıkacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…