RX 5600XT R5 3600 sistem oyunda kendi kendine yeniden başlıyor

İsmail Cidan

Femtopat
Daha fazla  
Normalde hiçbir şey yoktu ama bugün oyuna girdikten sonra 15 20dk sonra sistem reset atıyor. Normalde hiç olmazdı ama işte bugün olmaya başladı sorun nedir acaba?
Sistem: RX 5600XT R5 3600 16 GB RAM 600W PSU.

Normalde hiçbir şey yoktu ama bugün oyuna girdikten sonra 15 20dk sonra sistem reset atıyor. Normalde hiç olmazdı ama işte bugün olmaya başladı sorun nedir acaba?
Sistem: RX 5600XT R5 3600 16 GB RAM 600W PSU.

MSI Afterbuner'den bir ayar yaptın mı? Örnek: Ekran kartı 65 dereceye ulaşınca sistem kapansın gibisinden.

Isı değerlerine baktın mı havalar ısındı kapanmalar, donmalar ile ilgili şikayetler başladı maalesef? İşlemci değerlerine bakıp anlayabilirsin. Cbp açıksa ve stok fan ile çalışıyorsa bundan dolayı kapanma olabilir. Ben aynı sorunları 5, 6 sene önce yaşıyordum sıvı soğutma kullandığımdan beri bilgisayarlarım 1 defa bile kapanmamıştır. Anlayamıyorsan sıcaklık durumunu en basiti cbp açıksa geçici olarak kapat sorun yoksa tekrar aç sorun anlaşılır. Bu gibi durumlar en çok sıcaklıktan dolayı kaynaklanıyor.

Isı değerlerine baktın mı havalar ısındı kapanmalar, donmalar ile ilgili şikayetler başladı maalesef? İşlemci değerlerine bakıp anlayabilirsin. Cbp açıksa ve stok fan ile çalışıyorsa bundan dolayı kapanma olabilir. Ben aynı sorunları 5, 6 sene önce yaşıyordum sıvı soğutma kullandığımdan beri bilgisayarlarım 1 defa bile kapanmamıştır. Anlayamıyorsan sıcaklık durumunu en basiti cbp açıksa geçici olarak kapat sorun yoksa tekrar aç sorun anlaşılır. Bu gibi durumlar en çok sıcaklıktan dolayı kaynaklanıyor.

cbp dediğiniz nedir hocam tam olarak core performance boost mu?

Benim PC de sabah akşam açık. Mining yapıyorum kapanmıyor ama oyun açtığımda 5 10 dakika içinde kapanıyor. Bir haftadır böyle.
CPB bende kapalı.
CPU ve GPU sıcaklıkları normal.
Sistem toplam 400w çekmiyor. 850w Asus ROG Tho PSU var.
MSI Afterburner Temp Limit sebep olabilir mi?
Ama daha önce de aynı değerler ayarlıydı. Neden daha önce olmadı?

Geri
Yukarı