R5 3600 sistem Minecraft'ta düşük FPS veriyor

Drozvenn

Decapat
Daha fazla  
GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 3600.

Shader kapalı OptiFine açıkken FPS yerlerde. Şaka gibi ama shader açınca FPS artıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft optiyasyonu çöp çözümü biliyorum ona göre cevaplıyacağım grafik kartı kullanıyor musun?
Minecraft optiyasyonu çöp çözümü biliyorum ona göre cevaplıyacağım grafik kartı kullanıyor musun?

Hocam oyuna kaç GB RAM verdiniz?
Minecraft ekran kartı vs. çok isteyen bir oyun değil RAM isteyen bir oyun.
GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 3600.

Shader kapalı OptiFine açıkken FPS yerlerde. Şaka gibi ama shader açınca FPS artıyor.

Bu video işin görür
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 3600.

O oyun saçmalıktan ibret eskiden 500-600 FPS alırken ne zaman şu Microsoft aldı oyunu o günden beri FPS yerlerde bende 40-60 Max 100 alıyorum oda drop ata ata benden kötü PC'si olan eleman benim 2 katım FPS alıyor :D

Hocam oyuna kaç GB RAM verdiniz?
Minecraft ekran kartı vs. çok isteyen bir oyun değil RAM isteyen bir oyun.

Bu video işin görür
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
12 GB Ram verdim.
Görüntü Ayarları içinden VSync kapatın. Benim bilgisayarımda 2 fps iken 70-80lere yükselmişti.
Ekran yırtılmaları çoğalıyor.

Geri
Yukarı