R5 3600 sistem nasıldır?

İşlemci çok pahalı, alınmaz artık.

Doların artması ve AMD'lerin işlemcilere zam yapmasından kaynaklı bir sorun. AMD Intel'i sıkıştırmaya çalışıyor fakat Intel'in elindeki büyük kozlar hala harekete geçmedi. Bu yüzden normal bir fiyat diyebiliriz Gaming gecelerinden vb 1700 1800 TL'ye alınabilir.
Bilgisayar alacağım ve şöyle bir sistem yaptım sizce bunları toplamak mantıklı mıdır?

Ryzen 5 3600.
Corsair Vengeance LPX 3000 MHz 8X2.
Gigabyte B450M S2H.
INNO3D GTX 1650 Super.
Kingston A2000 250 GB M.2 SSD.
Power Boost X-58 RGB tg mesh panel USB 3.0 mid Tower kasa.
Sharkoon shP650 V2 650W 80+ güç kaynağı.
LG 22MK400H-B 21.5" 1ms Full HD FreeSync monitör.

Kendi toplayacağım sistemin aynısı çoğu parçasını getirtdim güzel sistemdir.

Şu an çok büyük bir sorunla karşı karşıyayım ama sana yardım edryim beni konu daha onay almadı :D. R5 3600 çok güçlü bir işlem lakin aşırı ısınıyor ısınma problemi yaşayacaksın ve 4.2 GHz hızı düşürmek zorunda kalacaksın BIOS'tan yok da 100 dereceleri görüyor, ya da bir soputma sistemi ;)

Ryzen 5 serisinin zaten aşırı ısındığını bile bile stok soğutucuyla kullanmazlar herhalde artık. Bütesi olduğu zaman değiştiriceğine inanıyorum. 4 bakır soğutmalı kule tipi soğutucular çok rahat soğutuyor.
Bu neyi etkiler? Yavaş mı olur yoksa çabuk mu eskir nedir problemi.

4 çekirdek 8 threadlı olur. Thread renderi çok değiştirmez çekirdek sayısı önemlidir Ryzen 5 3600'da 6 çekirdek vardır.

Her ikiside 5-6.5 K civarı

daha büyük bir işlemci almak da zarar var mıdır ?
Görmemişim render da yapacağım dediğinizi. O halde 10400F düşünülebilir, 3600 o fiyatı hak etmiyor. 10400F render için 3600'den biraz daha güçsüz ama yine de iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı