R5 3600 sistem OCCT PSU testinde mavi ekran verdi

KARA57

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimde bir süredir sıkıntı var Cinebench ile test yaptım sorun oluşmadı bir de OCCT ile PSU testi yapim dedim direkt mavi ekranı verdi. Minidump dosyası aşağıda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde overclock veya undervolt var mı? Power test sistemdeki bütün bileşenlere yüklenir. İşlemci ve ekran kartını ayrı ayrı test ederseniz sorunu tespit etmek daha kolay olur. İşlemciden başlayın.

Sistemde overclock veya undervolt var mı? Power test sistemdeki bütün bileşenlere yüklenir. İşlemci ve ekran kartını ayrı ayrı test ederseniz sorunu tespit etmek daha kolay olur. İşlemciden başlayın.

Var 4.1'e sabit 1.26 ile ben PSU test etmek istemiştim sadece onu test edemiyor muyuz peki.

PSU test etmek istediğiniz bir ortamda işlemciyle oynamayın. Bir bileşeni test ederken mümkün olduğunda nötr bir ortama ihtiyacınız olur. İşlemcinin hata yapabileceği bir ortam PSU'yu test etmek için uygun değil. Onu default ayarlara getirdikten sonra PSU'yu test edebilirsiniz. Bilimsel metot bunu gerektirir.
Mavi ekranın sebebi çok büyük ihtimalle işlemci. Bu sebeple önce işlemciyi test etmenizi istemiştim.

PSU test etmek istediğiniz bir ortamda işlemciyle oynamayın. Bir bileşeni test ederken mümkün olduğunda nötr bir ortama ihtiyacınız olur. İşlemcinin hata yapabileceği bir ortam PSU'yu test etmek için uygun değil. Onu default ayarlara getirdikten sonra PSU'yu test edebilirsiniz. Bilimsel metot bunu gerektirir.
Mavi ekranın sebebi çok büyük ihtimalle işlemci. Bu sebeple önce işlemciyi test etmenizi istemiştim.

Teşekkür ederim peki ilk defa kullanacağım için soruyorum yapmam gereken bir ayar var mı Cinebench'te herhangi bir hata almadım defalarca test etmeme rağmen sanırım OCCT daha çok yükleniyor sisteme.

Varsayılan ayarlarında yapabilirsiniz. Cinebench hızlı bir test yapmak isterseniz iyi bir araç ancak uzun süreli stabilite için OCCT, Prime95 gibi stres testi araçları daha isabetli sonuçlar verir.

Varsayılan ayarlarında yapabilirsiniz. Cinebench hızlı bir test yapmak isterseniz iyi bir araç ancak uzun süreli stabilite için OCCT, Prime95 gibi stres testi araçları daha isabetli sonuçlar verir.

Anladım hocam çok teşekkürler benim sıkıntım 1060 ekran kartımın sürekli hata verip oyunlarda masaüstü atmasıydı gittim yeni ekran kartı aldım onda da siyah ekran verip driver siliyordu acaba PSU kaynaklı mıdır diye merak etmiştim yarın garanti göndereceğim artık parçaları tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı