R5 3600 Sistem Overclock Sonrası Açılmıyor

Qloser07

Femtopat
Daha fazla  
Anakart X570-P Prime işlemci AMD 3600 AMD'nin Ryzen Master programından saçma bir şekilde overclock yaptım. PC açılmıyor ekran kartım Galax 2080 Super ve düğmeye bastığımda fanlar çok hızlı çalışıyor görüntü hiç gelmiyor. BIOS pilini çıkardım 2 saat kadar bekledim açılmadı RAM'leri söktüm yerlerini değiştirdim açılmadı. Buna ne yapmam lazım usta? PC perte mi çıktı? Ne oldu hiçbir şey anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. BIOS sıfırlansa belki açılacak ama pili söktüm olmuyor hafıza silinmedi. Nasıl yaparım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın üzerinde ''CMOS, CLR1'' yazan pinler olur, PC kapalıyken o pinlere tornavida ile dokundur.
Ayrıca yaptığınız OC nedir?

GHz hızı, voltaj nedir?

Eğer fazla voltaj verip işlemciye zarar vermediyseniz bence bir problem olmayabilir.

OC çok basit bir işlem gibi gözüktüğü için (aslında öyle) insanlar olası sonuçları umursamadan, geriye döndürmek sanki kolaymış gibi yapıyor. Adamlar o limiti koyduysa bir bildikleri var, kafana göre onu kaldırman böyle sonuçlar doğurur. Sağlam bir araştırma yapmak, foruma sormak büyük önem arz ediyor. Yine de geçmiş olsun.

Anakartın üzerinde ''CMOS, CLR1'' yazan pinler olur, PC kapalıyken o pinlere tornavida ile dokundur.

GHz hızı, voltaj nedir?

GHz hızı, voltaj nedir?
Teşekkür ederim işe yaradı çok saol.

Geri
Yukarı