R5 3600 sistem oyunlarda çöküyor

aligorkem1

Hectopat
RAM
Kingston 3600 8x4GB
SSD veya HDD modeli
Kingston KC3000
Ekran kartı
RX 6600XT
Anakart
Gigabyte B550M x v2 gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor
Yaklaşık iki hafta önce yeni bir bilgisayar topladım. Özelliklerini veriyorum öncelikle.
AMD Radeon 6600XT ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor işlemci.
Kingston KC3000 1TB SSD.
Kingston 3600 8x4GB.
Thermaltake 600W PSU.
Gigabyte B500M X V2 Gaming anakart.

BIOS, driver güncel durumda Windows 11 kullanmaktayım.

Counter-Strike 2 oynarken oyuna ilk girişimde oyun çöküyor resim olarak aldığım hatayı koyuyorum. Ayrıca oyun çöktüğün de tekrar açmak için indirme doğrulanıyor yapıyor ve ve %0 da kalıyor hesap değiştir diyorum ve bu sefer doğrulama işlemi devam edip oyun açılıyor.
Genshin Impact oynarken oyun bir anda donuyor ve kendisini kapatıyor herhangi bir hata kodu yok. İkinci defa açtığımda bugün oyun yükleme ekranında dondu ve bilgisayar kendini yeniden başlattı.
Apex Legends girdiğimde oyun yine çöküyor ve aldığım hata resmini de ekliyorum. İkinci defa oyuna girdiğim de ise ilk açılışta 92 FPS sabit kaldı ve sonra düzeldi çok fazla deneme şansım olmadı Apex için.
Dün akşam lethal Company oynarken o bile çöktü.
Çalıştığım için çok fazla deneme şansım olmadı ama her gün bir oyun illa çöküyor.
Dün bilgisayar kapanırken de mavi ekran hatası verdi.

SSD kaynaklı mı diye düşünüyorum ama Kingston uygulamasında herhangi bir sorun yok ayrıca parçalar tamamen yeni. İki monitör kullanıyorum PSU çok yoruluyor ekran kartı sorun yaşıyor olabilir miyim? Monitörlerden birisi 60 Hz birisi 165 Hz.

Yani ilk defa sistem topluyorum ve bu beni korkutmaya başladı. Ekran kartının garantisi bulunmakta ilk sahibinden ikinci el olarak aldım acaba sorun ekran kartında mı?
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-01-27 saat 23.20.21_c4bbe300.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-27 saat 23.20.21_c4bbe300.jpg
    283,7 KB · Görüntüleme: 22
  • WhatsApp Görsel 2024-01-27 saat 23.20.39_c00fb7a4.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-27 saat 23.20.39_c00fb7a4.jpg
    115,7 KB · Görüntüleme: 23
Sorun PSU kaynaklı değil de ekran kartı yada SSD tarafında bir sorun var gibi duruyor. 2. görseldeki hata mesajını internette arattın mı?

Yaklaşık iki hafta önce yeni bir bilgisayar topladım. Özelliklerini veriyorum öncelikle.
AMD Radeon 6600XT ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor işlemci.
Kingston KC3000 1TB SSD.
Kingston 3600 8x4GB.
Thermaltake 600W PSU.
Gigabyte B500M X V2 Gaming anakart.

BIOS, driver güncel durumda Windows 11 kullanmaktayım.

Counter-Strike 2 oynarken oyuna ilk girişimde oyun çöküyor resim olarak aldığım hatayı koyuyorum. Ayrıca oyun çöktüğün de tekrar açmak için indirme doğrulanıyor yapıyor ve ve %0 da kalıyor hesap değiştir diyorum ve bu sefer doğrulama işlemi devam edip oyun açılıyor.
Genshin Impact oynarken oyun bir anda donuyor ve kendisini kapatıyor herhangi bir hata kodu yok. İkinci defa açtığımda bugün oyun yükleme ekranında dondu ve bilgisayar kendini yeniden başlattı.
Apex Legends girdiğimde oyun yine çöküyor ve aldığım hata resmini de ekliyorum. İkinci defa oyuna girdiğim de ise ilk açılışta 92 FPS sabit kaldı ve sonra düzeldi çok fazla deneme şansım olmadı Apex için.
Dün akşam lethal Company oynarken o bile çöktü.
Çalıştığım için çok fazla deneme şansım olmadı ama her gün bir oyun illa çöküyor.
Dün bilgisayar kapanırken de mavi ekran hatası verdi.

SSD kaynaklı mı diye düşünüyorum ama Kingston uygulamasında herhangi bir sorun yok ayrıca parçalar tamamen yeni. İki monitör kullanıyorum PSU çok yoruluyor ekran kartı sorun yaşıyor olabilir miyim? Monitörlerden birisi 60 Hz birisi 165 Hz.

Yani ilk defa sistem topluyorum ve bu beni korkutmaya başladı. Ekran kartının garantisi bulunmakta ilk sahibinden ikinci el olarak aldım acaba sorun ekran kartında mı?
Şimdiden teşekkürler.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum lütfen acil yardım.

Geri
Yukarı