Çözüldü R5 3600 sistem oyunlarda doku titremesi ve bulanıklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Klerwsky

Hectopat
+ Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk.
+ G.Skill 2x8GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
+ Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
+ AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci mpk.
+ Thermaltake versa J23 RGB 650W tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.
+ Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
+ AOC G24U2 144 Hz monitör.

Arkadaşlar yukarıda gördügünüz sisteme sahibim monitörüm yeni. Oyunlarda daha cok FPS oyunlarında örnek CS:GO ve CS 1.6 oyununda Crosshair yani ekranın ortasındaki noktayı duvar veya karakter e bakılı bir şekilde hareket ettirince titriyor dokular kasıyormuş gibi çok rahatsız edici bir durum sorununun cözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum daha önce konu açmıştım ama sorunu çözemedim.

Yeni 144 Hz monitör önceden 60 Hz de oynadığım için cok takmıyordum fakat 144'e geçince insan bir akıcılık bekliyor NVIDIA Denetim Masası falan her şeyi kurcaladım nafile... Acaba mouse eski ondan olabilir mi yeni mouse alsam düzelir mi kesin?

Yeni 144 Hz monitör önceden 60 Hz de oynadığım için cok takmıyordum fakat 144'e geçince insan bir akıcılık bekliyor NVIDIA Denetim Masası falan her şeyi kurcaladım nafile... Acaba mouse eski ondan olabilir mi yeni mouse alsam düzelir mi kesin?

Ben her şeyi denedim eski fare vardı yeni profesyonel olarak oyuncu mausu alınca düzeldi %90 düzelir.

Test edebilirsin CS oynuyorsan mausu kullanma klavye ile aimbot haritasına gir karşındaki karaktere bakarak sadece klavye ile hareket ederek bak eğer skıntı olmuyorsa kesinlikle fare skıntı.

Son düzenleme:
Dostum kullandığın mouse marka modeli nedir?
Dostum fare ile ilgili olduğunu söylediğin için çok teşekkür ederim. Sorun gerçekten de fare ile alakalı SteelSeries Engine 3 uygulamasını açıp rolling Rate (yuvarlanma hızı) ' nı en düşükten yükseğe çektim çektiğim gibi ekrandaki titreme takılma sorunu çözüldü Allah senden razı olsun <3

Son düzenleme:
Dostum kullandığın mouse marka modeli nedir?
Dostum fare ile ilgili olduğunu söylediğin için çok teşekkür ederim. Sorun gerçekten de fare ile alakalı SteelSeries Engine 3 uygulamasını açıp rolling Rate (yuvarlanma hızı) ' nı en düşükten yükseğe çektim çektiğim gibi ekrandaki titreme takılma sorunu çözüldü Allah senden razı olsun <3.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana kullandığım fare Logitech G102 Lightsync.

Geri
Yukarı