R5 3600 sistem tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
Belirsiz
RX580 nasıl 1660 Super'den daha iyi oluyormuş o kadar test videosu var tek tük oyunlarda kafa kafa gelmiş çoğunda 10 FPS fark var. 6 ay Sapphire RX590 Nitro+ SE kullandım ürünün ne olduğunu çok iyi bilen biri olarak konuşuyorum. Hatta o kadar memnum kaldım ki yerine 5700 XT aldım. Burada GTX hastalığından değil daha iyisi olduğundan öneriyoruz. 1500 TL RX580 alınmaz mı alınır gayette buna da bir lafımız yok zaten. Ben hem 590'da hem 5700XT sorun yaşamadım ama sorun yaşayan birçok insanda forumda mevcut. Sonuçta senin kararın buradaki insanlar yardımcı olmak için yorumda bulunuyorlar. Ayrıca o anakart 3600 MHz kadar destekliyor satıcıların yazdıklarına bakıp yorum yapmanızda çok yanlış. Zaten amaç 3600 ve üzeri MHz kullanmaksa 500 TL anakart yerine 1000 TL'lik anakartları almanız tavsiye ediliyor.
Arkadaş benim tabirimce cahil. RTX 2060 ile RX 580'i karşılaştırıyor :/.

Hocam AMD ekran kartları yüksek performanslı zamanında bende satın almak istedim. Sonra şunu anladım AMD'nin en zayıf optimizasyona sahip olduğunu ve özellikle sürücü olarak çok sorunlular. Nvidia optimizasyon olarak en üst düzeyde sürücüleri %100 sorunsuz. Bana sorarsan Nvidia satın al. Bende AMD satın almak istedim ama AMD sürücülerde bu kadar başarısızsa ve optimizasyonları bu kadar zayıfsa ben gidipte paramı çöpe atamam Nvidia kazıklanırım daha iyi. Ben Nvidia alacağım kazıklanmam umurumda bile değil ben %100 sorun yaşamadan oyun oynayabileceğim.

Son düzenleme:
Hocam AMD ekran kartları yüksek performanslı zamanında bende satın almak istedim. Sonra şunu anladım AMD'nin en zayıf optimizasyona sahip olduğunu ve özellikle sürücü olarak çok sorunlular. NVIDIA optimizasyon olarak en üst düzeyde sürücüleri %100 sorunsuz. Bana sorarsan NVIDIA satın al. Bende AMD satın almak istedim ama AMD sürücülerde bu kadar başarısızsa ve optimizasyonları bu kadar zayıfsa ben gidipte paramı çöpe atamam NVIDIA kazıklanırım daha iyi. Ben NVIDIA alacağım kazıklanmam umurumda bile değil ben %100 sorun yaşamadan oyun oynayabileceğim.

Arkadaş AMD fanboyluğunu forumdaki herkesten fazla benimsemiş. Adama deseler R7 240 mı? GTX 1660S mi? Adam gider R7 240'ı tercih eder o kadar benimsemiş.

Arkadaş AMD fanboyluğunu forumdaki herkesten fazla benimsemiş. Adama deseler R7 240 mı? GTX 1660S mi? Adam gider R7 240'ı tercih eder o kadar benimsemiş.

Farkındayım hocam. Ben de bir zamanlar AMD ekran kartlarına onun gibi takıntılıydım. Sonra AMD gibi firmadan ekran kartı almanın ne kadar yanlış olduğunu anladım. işlemci AMD, ekran kartı Nvidia tercihim. AMD'nin ekran kartları çok güçlü, her şey bu demek değil. En önemli üst düzey optimizasyon sorun sürücü. Nvidia'da Brian O'Conner gibi sürücüsü varsa her zaman Nvidia kazanır. AMD'nin amatör sürücüsü var. Bu iki sürücü de Ferrari kullanıyor. Birisi başarısız diğeri de başarılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
5800 TL'ye alınacak bir sistem değil. 5800 TL'ye SSD'li sistem var üstüne RTX 2060 var. RX 500 serisinin tüm sorunlarını sana saymamı istiyorsun galiba.
Isınma, WattMan, Siyah ekran, anlık FPS dropları, sistem kilitlenmesi, sürücü sorunları, anlık oyun kapanmaları ve daha niceleri.

AMD işlemci hangi sokette mi çalışır :D. AMD'nin sadece Ryzen işlemcisi mi var? AM4 Ryzen'da çalışır Threadripper TR sokette çalışır cahillik yapma lütfen.

O arkadaşların çoğuna bakıyorum ve ısınan modellerden almışlar. ASUS Dual alan ısınıyor, Gigabyte Windforce ısınıyor, Ventus ısınıyor. Coil Whine her kartta olabilir isterse RTX 8000 olsun onda bile çıkma ihitmali var. Cahillik hakkında 2-3 konu açtım eski hesabımda ve 1 tane bile ceza almadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı