R5 3600 sistem toplama

EsEsli 26

Femtopat
Daha fazla  
Dostlarım ilk önce şunu söyleyeyim ben orta seviye, uzun ömürlü bir PC toplamak istiyorum. Bazı bileşenlere karar verdim.
-AMD Ryzen 5 3600 (işlemci)
-MSI B450 Tomahawk Max (anakart)
-Samsung EVO 970 Plus 500GB M.2 PCI-e (SSD)
-Corsair Vengeance 3200 MHz DDR4 2x8 (RAM)
Şimdi kaldı geriye en önemlisi "ekran kartı..."
Maalesef en çok zorlandığım konu bu, ben 1660 Super alacaktım fakat kaliteli mağazalarda stok yok, stoğu olanlar çok çok pahalıya satıyor.
RTX 2060 alacağım yine aynı sorun, mining geldiğinden beri piyasada ekran kartı yok... Sizce ilerleyen zamanlarda ekran kartı stokları gelir mi? Yaza doğru veya 2022 başlarında? Yoksa hiç boşuna beklemeyeyim mi?
Bu soru dışında bir de bana PSU, kasa, monitör önermenizi istiyorum, hiçbir ürünü RGB istemiyorum, gereksiz masraf... Ayrıca sistemde HDD olmayacak, sadece 500GB M.2 PCI-e SSD yeter mi tüm PC'ye?
Şimdiden teşekkür ederim.

İşlemci olarak ben 5600X tercih ettim. İncelemeni tavsiye ederim. Ekran kartı olarak yukarıda bıraktığım link bence piyasa idare edebilmek güzel bir seçenek. NVMe. 2 1 TB olsun bence. Power'in 750'den aşağı olmasın. Tavsiyelerim düşüncelerim bu kadar.
Kankam işlemciden eminim? 5 3600 alacağım, ayrıca senin attığın linke baktım, ekran kartı çok çok düşük seviye işlemciye göre diğer dediklerine bakacağım

Kankam işlemciden eminim? 5 3600 alacağım, ayrıca senin attığın linke baktım, ekran kartı çok çok düşük seviye işlemciye göre diğer dediklerine bakacağım

Benim ekran kartı da düşük. AMD 7000 series 2 GB var onunla idare ediyorum. Fiyatlar yüksek bütçe dostu bir ekran kartı lazım. İşlemci içinse güle güle kullan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyuda göz ardı etme. 3600 iyi bir işlemci fiyatı da güzel bunu tartışmıyorum. Bütçen varsa 5600 X bir tık daha yüksek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı