R5 3600 sistem toplama

halilserkan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 1 haftaya kadar 4-4.5 bin TL arası bir bütçem olacak, inşallah. Elimde şu an H61H2-MV anakart, i5 3470 4x2 DDR3 RAM ve R7 250 sistemim var. Ben R5 3600 işlemci bir anakart ve olursa 8 veya 16 GB RAM almak istiyorum. Tabii ki 2. el olarak toplayacağım.

Şu an elimde 240W FSP PSU var, yaklaşık 11. senesine girdi ve i5'im 77W olmasına rağmen şimdilik besliyor. İleride PSU'yu değişeceğim. Ekran kartımı da PSU aldıktan sonra değişeceğim. Bu dediğim 3 parçayı tahmini kaç para toplayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bütçeniz gibi 4, 3-4, 5 arası tutacaktır ikinci elde.
A320M-A520M-B450M üçünden birini 1,4-1,6K civarı, RAM'leri 800-900 civarına, 2K civarına da R5 3600 alabilirsiniz.

2.yeni bir konu neden açıyorsun?
Arkadaşım bana mesaj attı böyle böyle internette paylaşır mısın diye ondan dolayı attım bende bütün forumlara

Yaklaşık olarak aynı dediğiniz gibi fakat fiyatta fark oluyor biraz, ondan dolayı bir de bütçesi biraz kısıtlı arkadaşın.
Apu sistem kurmayacak arkadaşım kartı şimdilik idarelik kullanıcak. Ondan sonra psu alıp kartı yükseltecek

Arkadaşım bana mesaj attı böyle böyle internette paylaşır mısın diye ondan dolayı attım bende bütün forumlara

APU sistem kurmayacak arkadaşım kartı şimdilik idarelik kullanacak. Ondan sonra PSU alıp kartı yükseltecek

Dün zaten dedim, 4-5bine dizersin sistemi rahat. PSU ile ekran kartını sonra alırsın. Bu arada ekran kartsız çalışmaz haberiniz olsun.

Dün zaten dedim, 4-5bine dizersin sistemi rahat. PSU ile ekran kartını sonra alırsın. Bu arada ekran kartsız çalışmaz haberiniz olsun.
Zaten kartı kullanacak oyun oynamak için. Psu alıp sonra kartı değişecek

Senin parça olarak önerilerin nedir anakarttır işlemcidir. İstanbulda arkadaşı var parçaları 2. El olarak alacak o kargolayıp yollayacak

20230328_141428.jpg
Bu arada psu buymuş bir sıkıntı yaratır mı diyor anakart veya işlemci olarak

Geri
Yukarı