R5 3600 sistem yükte 89 dereceye ulaşıyor

501278

Centipat
6 aylık R5 3600 işlemcim çok ısınıyor GTA 5 oynarken 89 derecelere kadar çıkıyor normal internette gezinirken ise 80 derece civarında CPB kapattım. Sıcaklığı düşürmem için ne yapmam gerek?

İnternette gezinirken 80 derece ise sizin macun sıfırlanmış yada fan oynamış hocam.

Vidalarını sıkabilirsiniz. Sıkma derken 2 parmakla çok zorlamadan yumuşak sıkım 😀

Foruma ve genelde YouTube baktığın zaman genelde 3600 de ısınma sorunu var. Bende 3600X kullanıyorum bilsem almazdım ama yapacak bir şey yok.
Stok soğutucu yetersiz kalır.
İster hava soğutma al bir tane kule tipi istersen sıvı soğutma.
Cbp kapalı kalsın güzel bir soğutucu alana kadar en azından. Baktın aldın gene yükseliyor kapalı tutucan artık.
Undervoltage dene şu videoya bakabilirsin. Bir de 2. videosu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Foruma ve genelde YouTube baktığın zaman genelde 3600 de ısınma sorunu var. Bende 3600X kullanıyorum bilsem almazdım ama yapacak bir şey yok.
Stok soğutucu yetersiz kalır.
İster hava soğutma al bir tane kule tipi istersen sıvı soğutma.
Cbp kapalı kalsın güzel bir soğutucu alana kadar en azından. Baktın aldın gene yükseliyor kapalı tutucan artık.
Undervoltage dene şu videoya bakabilirsin. Bir de 2. videosu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutucu alırsan MSI CoreLiquid'ten uzak dur. Ben kullandım 2 kere yenisiyle değiştirdim sıkıntılı ürün 3. de gittim para iadesi aldım.

Geri
Yukarı