R5 3600 sistemde CS:GO akıcı değil

ableben

Hectopat
İçinde Ryzen 5 3600 ve 5600 XT bulunan bir sistemim var. Önceden yaşamadığım bir sorundu bu. Şu an 144 Hz monitör kullanıyorum. FPS değerlerim 144'e yakın olduğunda oyun oldukça akıcı oluyor. Ancak 300 gibi değerlerde ekranda yırtılmalar ve kasmalar oluşmaya başlıyor. Nedenini bir türlü anlayamadım. 144 FPS'ye sabitleyerek sorunu çözebilirim biliyorum ama "ınput lag" yapmasından korkuyorum.

Hocam ekrandaki yırtılmaların önüne geçmeniz için Vsync ayarını açabilirsiniz. Monitörünüzün yenileme hızıyla uymlu hale getirdiği için yırtılmaları önlüyor. CS:GO'da vSync var mı bilmiyorum.

İçinde Ryzen 5 3600 ve 5600 XT bulunan bir sistemim var. Önceden yaşamadığım bir sorundu bu. Şu an 144 Hz monitör kullanıyorum. FPS değerlerim 144'e yakın olduğunda oyun oldukça akıcı oluyor. Ancak 300 gibi değerlerde ekranda yırtılmalar ve kasmalar oluşmaya başlıyor. Nedenini bir türlü anlayamadım. 144 FPS'ye sabitleyerek sorunu çözebilirim biliyorum ama "ınput lag" yapmasından korkuyorum.
Hocam yırtılma olması gayet normal geldi bana ama ekran çözünürlüğünü düşükte oynarsanız sorun ortadan kalkar 1024x768 gibi mesela fps 500 ise mesela örnek veriyorum ekran 144hz ise zaten 144 gösteriyor bildiğiniz üzere.
Hocam ekrandaki yırtılmaların önüne geçmeniz için Vsync ayarını açabilirsiniz. Monitörünüzün yenileme hızıyla uymlu hale getirdiği için yırtılmaları önlüyor. CS:GO'da vSync var mı bilmiyorum.
Hocam adam zaten onu söylemiş.

Düşük çözünürlüklerde yırtılma çok az belirgin oluyor tavsiye ederim. V-Sync'i açabilirsiniz. Bu arada input Lag'ı kendiniz test edebilirsiniz. FPS'i 144'e sabitlediğinizde Mouse'unuz eskisi gibi rahat değilse takılıyor gibi oluyorsa input lag oluyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı