R5 3600 sistemde LoL oynarken ve YouTube'da video izlerken FPS düşüşü

Rev3nge

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Geçen bir arkadaşımdan aldığım duyuma göre PC'ler miningciler tarafından hacklenebiliyormuş, bu duyumu almam üzerine böyle bir konu açma gereği duydum. Zamanında silkroad isimli oyunu oynarken bir arkadaş program atmıştı bende kullanmıştım Windows Defender'ı manuel olarak program üzerinden kapatıyordu. Oyundaki bot dosyaları siliniyordu bu yüzden Windows Defender'ı kapatmak gerekiyordu. Bu olayın ardından 5-6 ay geçti fakat son 2-3 aydır LoL oynarken FPS 100-200 arasında seyrederken aniden 50'lere düşüyor bazen masaüstündeyken arkada hiçbir program açık değilken YouTube'da video izliyorum yorumlar kısmına giderken ekran kasma donma seste çıt pıt aksamalar oluyor, Google Chrome tarayıcısında YouTube'dan video izlerken donma kasma olduğu esnada hemen Görev Yöneticisi'ni açıp performans kısmına geliyorum GPU kullanımı yüzde 80-90 civarlarında oluyor sonra bir anda iniyor bilgisayarı formatladım, her iki diskide ardından BIOS güncellemesi yaptım fakat hala sorun devam ediyor.

Kullandığım monitör:
Xiaomi Mi Curved bHR4269GL 34" 144Hz 4ms (HDMI+display) FreeSync WQHD LED monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı