R5 3600 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

7unahan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemi ilk açarken sık sık bu mavi ekran hatasını alıyorum ve bilgisayar direkt kapanıyor. Sebebini anlamak için sizlerle minidump dosyasını paylaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Sistemim tüm parçaları sıfır olarak yeni toplandı sayılır. Fakat ekran kartım oldukça eski, ondan şüpheleniyorum ama emin olmak istedim.

Not2: Minidump dosyalarının içinde yine sık şekilde olan içeriği farklı bir minidump dosyası daha fark ettim onu da diğerinin altında paylaşıyorum, ona da bakarsanız sevinirim.

Sistem Özellikleri:

Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci AMD Ryzen™ 5 3600
Ekran Kartı ATI Radeon HD 4670 1G DDR3
RAM GSKILL 8GB (1x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4

Son düzenleme:
Elinizde olan bütün minidump dosyalarını paylaşın. Belki diğer minidump dosyalarını paylaşırsan başka sorunları bulabiliriz.

Paylaştığın 2 minidump dosyasına göre şunları yap.

BIOS sürümünü 7C52v3C sürümüne güncellemelisin.

Hızlı başlatma özelliğini kapatmanı öneririm. Galiba bir kere bunun yüzüne mavi ekran almışsın.

"DISM" rehberini uygulayabilirsin.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapatın. Sonra Memtest86 testini yap ve sonuçlarını paylaşın. Yani XMP'yi kapattıktan sonra Memtest86 testini yapınız.

Elinizde olan bütün minidump dosyalarını paylaşın. Belki diğer minidump dosyalarını paylaşırsan başka sorunları bulabiliriz.

Paylaştığın 2 minidump dosyasına göre şunları yap.

BIOS sürümünü 7C52v3C sürümüne güncellemelisin.

Hızlı başlatma özelliğini kapatmanı öneririm. Galiba bir kere bunun yüzüne mavi ekran almışsın.

"DISM" rehberini uygulayabilirsin.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapatın. Sonra Memtest86 testini yap ve sonuçlarını paylaşın. Yani XMP'yi kapattıktan sonra Memtest86 testini yapınız.
Tamamdır bu yazdıklarınızı yapıp diğer minidump dosyalarını da yükleyip onları da incelemenizi rica edeceğim. Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı