Çözüldü R5 3600 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

korro

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 3200 MHz Ballistix
Ekran kartı
GTX1650
Anakart
B450A Pro Max Atx
İşlemci
R5 3600
PC başında değildim. Kendi kendine kapanıp bu hatayı vermiş, bilenler bir ilgilenirse çok sevinirim... 052022-9796-01.dmp

@kino

Bir de hangi programla açarız bu minidump dosylarını?

Son düzenleme:
Çözüm
Disk kaynaklı gibi geldi. HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirip, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.
Evet sorun dediğim gibi disk kaynaklı. Önemli verilerinizi yedekleyip Seagate diskinizi sistemden ayırın. Garantisi varsa servise gönderin veya değişim isteyin.
Önemli bişey yoktu zaten torrent oyunları yüklüydü, çok sağolun ilginiz için hocam.
Alalı 6 ay anca oldu, Seagate Barracuda işte. O kadar dediler kronik sorunlu diye ama inanmadıydım, görmüş oldum :S Servise yollarım artık napalım.

Size ilk açtığınız konuda sisteminizdeki tüm disklere test istiyorum dediğimde gidip bana tek diskin sonucunu attınız.

Burada ise tüm disklerin taramasını yapıp atmışsınız.

Bana niye yalan söylediniz? Ne kazandınız peki?

Demek ki herkese güvenmemek lazımmış.
Ben de diskleri sağlam diye gidip işlemciye odaklandım sizin yüzünüzden.

Ya yanlış bir şey yapıp sisteme zarar verseydim?
Bana ödetirdiniz ama bunun masrafını çatır çatır, şüphem yok.

Size ilk açtığınız konuda sisteminizdeki tüm disklere test istiyorum dediğimde gidip bana tek diskin sonucunu attınız.

Burada ise tüm disklerin taramasını yapıp atmışsınız.

Bana niye yalan söylediniz? Ne kazandınız peki?

Demek ki herkese güvenmemek lazımmış.
Ben de diskleri sağlam diye gidip işlemciye odaklandım sizin yüzünüzden.

Ya yanlış bir şey yapıp sisteme zarar verseydim?
Bana ödetirdiniz ama bunun masrafını çatır çatır, şüphem yok.
Hocam ben size gösterdiğim mavi ekranları yerken WD ve Barracuda disklerim takılı değildi o yüzden tek diski yani Kingston 2000 SSDyi test ettim koydum. Ama LSD nikli arkadaşa yazdığımda 3 diskte sisteme bağlıydı.

Ve haklısınız benim CPUda bişey var zaten onu da servise yollayacağım en kısa uygun zamanda. Sizi üzdüysem yorduysam çok özür dilerim sadece yanlış anlaşılma var bu konuda yoksa kasıt yok, ödetmek falan haşaa ve ilginiz için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı