R5 3600 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Gluten

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
2 adet hyper X 8 GB 2400 DDr4 ram
Ekran kartı
Rtx 2060 super ventus
Anakart
Asus prime B550M-K
İşlemci
Amd Ryzen 5 3600 3.60 Ghz
Hepinize iyi günler dilerim, bu forumdaki ilk açtığım konu olduğu için eğer bir acemilik yaparsam kusura bakmayın.
Uzun bir zamandır bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor, bildiğim ve internette gördüğüm her türlü şeyi denedim fakat yine de bir çözüm bulamadım sayısız defa sıfırladım format attım yeni kurulum yaptım Memtest yaptım işlemciyi test ettim ama yine de bir gelişme yok. Bilgisayar konusunda da çok bilgili biri değilim ne yazık ki. Geçen haftalarda formatladığımdan dolayı minidump dosya sayısı az şu anda ama KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE, DPC_WATCHDOG_VIOLATION, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, APC_INDEX_MISMATCH, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR, MEMORY_MANAGEMENT gibi birçok hata kodu aldım şu ana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Intel sürücülerinizi güncelleyin.
  • CMD'den DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutu verin.
  • RAM'de sorun çıkmaz ve yukarıdaki adımlara rağmen mavi ekran almaya devam ederseniz EasyAntiCheat - kullanan programları, oyunları kaldırın.

Bunları da deneyeceğim fakat birkaç gün sürebilir. Bilgisayar bazen peş peşe mavi ekran verirken bazen 1-2 gün boyunca hiç hata vermiyor. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Merhaba, yazdığınız şeylerin neredeyse hepsini denedim fakat düzelmedi. Hatta artık biraz daha farklı bir şey yapıyor sürekli mavi ekran veriyor CRITICAL_PROCESS_DIED koduyla fakat %0 da kaldığı için minidump oluşmuyor bilgisayarı sıfırlamaya çalışıyorum ortasındayken yüne yapıyor güvenli mod da işe yaramıyor.

Son düzenleme:
Bunları da deneyeceğim fakat birkaç gün sürebilir. Bilgisayar bazen peş peşe mavi ekran verirken bazen 1-2 gün boyunca hiç hata vermiyor. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Merhaba, yazdığınız şeylerin neredeyse hepsini denedim fakat düzelmedi. Hatta artık biraz daha farklı bir şey yapıyor sürekli mavi ekran veriyor CRITICAL_PROCESS_DIED koduyla fakat %0 da kaldığı için minidump oluşmuyor bilgisayarı sıfırlamaya çalışıyorum ortasındayken yüne yapıyor güvenli mod da işe yaramıyor.
Siz benim dediklerimi yapın, muhtemelen çözülecektir. RAM'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Direkt olarak BIOS'la alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı