R5 3600 sistemde Valorant ani FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Pencil

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RX570
Merhabalar. Ryzen 5 3600 ve RX570 Saphire 4 GB işlemcim ve ekran kartım var, rekabetçi bir oyun olan valorantta normal bir durumda 200 fps alıyorum ancak çatışmaya felan girdiğim zaman 90 a kadar düşüyor, 144 hz monitörüm olduğu için fps dropda inanılmaz yırtılmalar oluyor ve bu beni inanılmaz rahatsız ediyor. Youtube vs sistemimin performansına baktığım zaman 200 fps altına düşen olmadığı gözüküyor. Teknik bir problem olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Eş zamanlı bir monitoring yapmanız gerekiyor. İşlemci soğutucu ve işlemciyi kullandığınız ayarları da belirtmeyi unutmayın.

En bilinenler MSI Afterburner ve birlikte kurulan RivaTuner yazılımı.
Böyle bi uygulama buldum voltaj değerlerini felan gösteriyor burdan ilerleyebilir miyiz hocam?

Dosya Ekleri

• 23.png
    23.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 36
Sanıyorum Aida64 bu program. Sizin oyun içinde değerleri görebilmeniz lazım.
Demek istediğinizi anladım ozaman ben MSI Afterburner kullanarak bir veri elde edeyim onu sizinle paylaşayım ne yapacağımızı konuşalım size uygun mudur?

Bu konu altında paylaşım yapabilirsiniz. Yaşadığınız sorun herkesin başına gelebilir, çözümü bilen birden fazla insan olduğuna da eminim. Yani siz buraya sonuçları paylaşın. Yardımcı olabilecekler yardım ederler zaten.

Bu konu altında paylaşım yapabilirsiniz. Yaşadığınız sorun herkesin başına gelebilir, çözümü bilen birden fazla insan olduğuna da eminim. Yani siz buraya sonuçları paylaşın. Yardımcı olabilecekler yardım ederler zaten.
Merhabalar. Ryzen 5 3600 ve RX570 Saphire 4 GB işlemcim ve ekran kartım var, rekabetçi bir oyun olan valorantta normal bir durumda 200 fps alıyorum ancak çatışmaya felan girdiğim zaman 90 a kadar düşüyor, 144 hz monitörüm olduğu için fps dropda inanılmaz yırtılmalar oluyor ve bu beni inanılmaz rahatsız ediyor. Youtube vs sistemimin performansına baktığım zaman 200 fps altına düşen olmadığı gözüküyor. Teknik bir problem olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyrun hocam değerler

Geri
Yukarı