R5 3600 sisteme 1.200 TL Kasa ve Anakart önerisi

Hocam kasanın boş olması daha iyidir. En azından hava sirkülasyonu daha iyi olur. Onu takmayın kafaya bence.
Peki . Pek de problem değil. Zaten ATX Anakart almak istersem güzel model pek yok. Güzel olanlar da pahalı. Gigabyte Gaming B450 Anakartına bakar mısınız ? Bir de uygun fiyatlı güzel bir kasa önerir misiniz

Bahsettiğiniz anakart da mATX. Bu arada attığım anakart 1700 TL değil 1200 TL. Bence çok takmayın aynı derde ben de düştüm. Corsair iCUE 220T Beyaz RGB Tempered Glass USB 3.1 ATX Mid Tower Kasa Bu kasayı kullanıyorum. Bir zaman sonra kasanın yüzüne bile bakmıyorsunuz.

Üstte ki 2 fan sıvı soğutucunun. Onlar yok. Yukarıda da yazdım. S2H o kasaya uyar.
Peki önereceğiniz hava sirkülasyonu iyi olan şık bir kasa var mıdır ? Fiyatı da çok olmasın

Anakart iyi. Sizin seçtiğiniz o kasa da gayet iyi idi. Neden vazgeçtiniz?
Sebebi kasanın ATX olup Anakartın mATX olması ve Anakartın kasada küçük kalması . Kasanın boş gibi durması. Ya ATX bir anakart alacağım ya da çok kafaya takmayacağim. Şık ve hava sirkülasyonu iyi olan bir kasa önerir misiniz ?
Beyler Gamepower Warcry kasası benim çok hoşuma gidiyor hem 6 tane fanı var. Ama bütçemi aşıyor. 2.el almalı mıyım sizce ? Ya da önereceğiniz uygun fiyatlı hava sirkülasyonu iyi olan bir kasa var mı ?

Edit : Fanlar ve mesh olması önemli. Malum Ryzen5 3600 ve 5700XT'yi biliyorsunuz. Bir de sizce İşlemciyi 10400F ve anakartı h410 yapmalı mıyım ? Ama onda da düşük frekanslı ram takmam lazım

Sebebi kasanın ATX olup Anakartın mATX olması ve Anakartın kasada küçük kalması. Kasanın boş gibi durması. Ya ATX bir anakart alacağım ya da çok kafaya takmayacağim. Şık ve hava sirkülasyonu iyi olan bir kasa önerir misiniz?

Şu an piyasa da mATX kasaların kaliteli olanları çok pahalı. ATX anakart almak daha ucuz olacaktır. Önerim yine ve yine MSI Mag Force. Hem mATX kasalar hava konusunda geride kalıyor.

Şu an piyasa da mATX kasaların kaliteli olanları çok pahalı. ATX anakart almak daha ucuz olacaktır. Önerim yine ve yine MSI Mag Force. Hem mATX kasalar hava konusunda geride kalıyor.
Evet o yüzden mATX kasa almayacağım ama ATX Anakart almayı kalktığım zaman ucuz olan modelleri az ve diğer modelleri de çok pahalı. Kafam çok karıştı
Öncelikle fiyat çok olmasın diye bir şey yok. Fiyat belirtin. Daha sonrasında MSI'ın nesini beğenmediğiniz :D
Yok ben MSI'ı beğendim. Ama önde 2 tane fanı olması problem. 2 fan az değil mi ? Arkada da 1 tane var. Arkadaşın biri MSI MAG 101M atmış. Onda önde 3 fan var ama RGB değil galiba

Evet o yüzden mATX kasa almayacağım ama ATX Anakart almayı kalktığım zaman ucuz olan modelleri az ve diğer modelleri de çok pahalı. Kafam çok karıştı

Yok ben MSI'ı beğendim. Ama önde 2 tane fanı olması problem. 2 fan az değil mi? Arkada da 1 tane var. Arkadaşın biri MSI Mag 101M atmış. Onda önde 3 fan var ama RGB değil galiba

2 Fan yeter merak etmeyin. İsterseniz sonradan arttırabilirsiniz. Kasa şu an indirimde 100 TL civarı elinizi çabuk tutun. Foruma biraz bakarsanız çok önerilen ve kullanılan bir kasadır.

2 Fan yeter merak etmeyin. İsterseniz sonradan arttırabilirsiniz. Kasa şu an indirimde 100 TL civarı elinizi çabuk tutun. Foruma biraz bakarsanız çok önerilen ve kullanılan bir kasadır.
Bence de alayım. Hem fiyatı da uygun hem indirimde. O 100 artan 100 TL'ye 100-200 daha ekler güzel bir işlemci soğutucu alırım
Şimdi baktım fiyatı 620 olmuş 😡

Edit : İtopya'da 489'a buldum

Corsair Delta RGB Kasası hakkında ne düşünüyorsunuz ? İnternetten baktım ama PSU'suz modelini bulamadım. Hepsinde PSU var. Tamam Corsair'in PSU'su iyidir ama en fazla 650W'lık var. Araştırdığımda bir sürü kişi bana 5700XT'nin PSU'dan kaynaklı problemleri olduğunu söyledi ve HighPower 750W 80+ GOLD PSU'yu önerdiler
Bu kasa Corsair Delta RGB'den daha iyi . Kesin bunu alacağım ama biri bana bu kasanın hangi fanı kullandığını söylebilir mi ? Ben bulamadım da. Önüne 1 fan da ben takmayı düşünüyorum. Bir de Fanlar ARGB imiş. Son bir soru sistem için uygun fiyatlı RGB Ram önerir misiniz ? Corsair Vengeance PRO RGB var. Ama RGB için 100 TL fazla vermeye değer mi bilmiyorum. Onun yerine İşlemci Soğutucu alırım
Peki ben sadece öndeki o 1 fanlık boşluğa fan takmak istesem 120mm'lik hangi fanı takmalıyım ? Önde 2 tane ARGB Fan olduğu için onlarla aynı renk olmasını da istiyorum.
Ben bu kasadaki ARGB Fanları Nasıl Kontrol edebilirim ? Anakart B450M S2H
Gailba imkansız çünkü fan fiyatları çok pahalı. 5700XT'nin ve R5 3600'ün ısınmasından korkuyorum. Biliyorsunuz çok ısınıyorlar. Olmaz sa 200-300 TL'ye CPU Soğutucu alırım

Son düzenleme:
5700XT alacağım için 3 fanlı almayı deneyeceğim ama önereceğiniz güzel bir kasa ve ATX anakart var mı? Yoksa benim linkini attığım ATX kasa ve mATX anakart iyi midir? O kasaya o anakart uyar mı? Tahminimce uyar çünkü B450M S2H çok satan bir ürün. E alanların hepsi de ATX kasalarda kullsniyor. Olur gibime geliyor.

Attığınız kasada 5 fan yok mu? 3 önde 1 arkada 2 tane de sol üstte.

O resim temsili. Ürün başka ilanlarda toplamda 4 fanlı bu ilanda 3 fanlı(anladığım kadarıyla) şekilde gönderiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı