R5 3600 sisteme 3070 mantıklı olur mu?

FourTQ

Hectopat
Merhabalar 7 ay önce her şeyi garantili sıfır sistem toplamıştım, şimdi RTX30xx serisini görünce kafamda bir soru işareti oluştu, aşağıdaki özellikte sisteme sahibim, RTX3070 almak istiyorum sizce mantıklı mıdır?

1.png

2.png

3.png

4.png

1.png

2.png

3.png

4.png

Ve buna istinaden monitör özelliklerim 144Hz, 1ms, 1920X1080P Free-Sync destekli darboğaz olur mu olursa fazla fark eder miyim?
Sistemimden memnunum ama ekran kartımın arada beni tatmin edemediğini düşünüyorum. Ekran kartımı 4000TL civarında satsam 1000TL kendim eklesem RTX3070 geçmek sizce mantıklı mı olur? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
5000 TL'ye 3070 bulursanız geçersiniz. Ardından en müsait zamanda 4K veya 2K monitör alın.

Yurt dışından getireceğim için 5000TL civarına denk Gelecek'de monitör'e bayağı zaman sonra geçebilirim ya da işlemci satıp yükseltirim ama bu ekran kartını aldıktan anca 1 sene sonra olabilir.
2K veya 4K monitörün olmadan RTX 3070 almanı önermem. İlk önce bir 2K veya tavsiyem 4K monitör al sonra RTX 3070'i al.

R5 3600 darboğaz yaşatmayacaksa yavaştan monitör sonra GPU yapabilirim.
Hocam kişisel fikrimi soracak olursanız, değiştirmenize hiç ama hiç gerek yok.

Neden böyle dediniz sistem 5-6 yıl Ultra grafiklerde oyunları açabilir mi ben pek emin olamadığımdan soruyorum.

Yurt dışından getireceğim için 5000TL civarına denk gelecekte monitör'e bayağı zaman sonra geçebilirim ya da işlemci satıp yükseltirim ama bu ekran kartını aldıktan anca 1 sene sonra olabilir.

Neden böyle dediniz sistem 5-6 yıl Ultra grafiklerde oyunları açabilir mi ben pek emin olamadığımdan soruyorum.

Bence alma şansınız varsa alın hocam. FPS sabitleyip kullanın. Bütçe oluştuğunda ise monitör alın. Daha sonrasında ise işlemci alırsınız.

1080p de 3600 işlemci ile darboğaz yaşarsınız. 2k da bile performansları görmeden almayın derim.Benim sistem ile sizin sistem arasındaki tek fark ekran kartının bende xt versiyonu olmaması.Ben geçmeyi düşünmüyorum. 4k için bu fiyatlar mantıklımı bilemiyorum. 1080p ultra ayarlarda şu sistemle tüm oyunlarda ortalama 80-150 fps alırsın. Rtx 3080 ile 4k ultra ayarlarda da 80-150 fps alırsın.

Geri
Yukarı