R5 3600 sisteme ekran kartı önerisi

birisi03

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Amacım The Forest, the Rust, Far Cry, CS GO, tarzında farklı oyunları oynayabileceğim bir sistem toplamak. Geçenlerde paylaşılan QP Gaming XT sistem çok hoşuma gitti:
AMD Ryzen 5 3600.
MSI B450-A PRO DDR4 3466MHz.
MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X 8 GB.
2 X XPG spectrix D41 8 GB 3200MHz.
XPG SX8200 PRO 512 GB.
Bu sistem benim seviyemdeki bir oyuncu için ideal sanırım. Bu sistemin videosunda Ali bey'in dediği gibi aklım sistemin ileriye dönük olması için X570 anakart gerekli mi? Sorusuna kaydı. Benim gibi biri için gerek olmadığı kanaatindeyim. PCI - Express 4.0 için sadece anakartın 4.0 olması yeterli değil her ne kadar sistemdeki SSD ve ekran kartı 4.0 olsa da. Buna istinaden ekran kartımın 1660 Ti / 1660 Super / RX 580 / RX 590 modelleriyle değiştirmeli miyim? Sonuçta bu sisteme monitör, klavye, mouse gibi bileşenlerde alınacak. Maliyet açısından 7.500 TL'nin üzerine çıkmak istemiyorum. Sonuç olarak sorum şu: Sistemdeki ekran kartını belirttiklerim ile değiştirebilir miyim? Ve değiştirirsem ne gibi sonuçlarla karşılaşırım. Şimdiden teşekkür ederim.

İleriye dönük X570 anakartı, elindeki işlemciyi yakın zamanda daha güçlü Ryzen 7 veya 9 ile değiştireceksen şimdiden alınabilir. Yoksa gerek yok. Ekran kartını değiştirirsen hiçbir sorun çıkmaz sadece 5700 XT kadar fazla performans alamazsın fakat seçeceğin ekran kartları çok güçlü ekran kartlarıdır ben olsam RX 590 alırdım maliyeti çok yukarı çekmek istemiyorsanız.

Değiştirebilirsiniz, sorun yok.

Daha güçlü bir ekran kartı isterseniz 5700'ü tercih etmelisiniz lakin tercih etmeseniz bile bütçeden tasarruf etmek adına değişim yapacaksanız belirttiğiniz modellerin hepsi size uzun süre yetecek kartlardır. Benim önerim RTX 2060'dan yana olacaktır. Daha ileriye dönük bir kart olur.

Eğer oyun oynamaktan öte bir işlem yapmayacaksanız X570'e ihtiyacınız yok.

Merhaba.
Şöyle ki ekran kartı değiştiriyorsun sonuçta değişen şey FPS düşer hepsi bu.
İleriye dönük X570 anakartı, elindeki işlemciyi yakın zamanda daha güçlü Ryzen 7 veya 9 ile değiştireceksen şimdiden alınabilir. Yoksa gerek yok. Ekran kartını değiştirirsen hiçbir sorun çıkmaz sadece 5700 XT kadar fazla performans alamazsın fakat seçeceğin ekran kartları çok güçlü ekran kartlarıdır ben olsam RX 590 alırdım maliyeti çok yukarı çekmek istemiyorsanız.
Şu anki anakartı Ryzen 7 destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirebilirsiniz, sorun yok.

Daha güçlü bir ekran kartı isterseniz 5700'ü tercih etmelisiniz lakin tercih etmeseniz bile bütçeden tasarruf etmek adına değişim yapacaksanız belirttiğiniz modellerin hepsi size uzun süre yetecek kartlardır. Benim önerim RTX 2060'dan yana olacaktır. Daha ileriye dönük bir kart olur.

Eğer oyun oynamaktan öte bir işlem yapmayacaksanız X570'e ihtiyacınız yok.

Bu arada indirim de söz konusu.

Peki rx 580 ve 90 / 1660 serileri /1070 / rx5700 gibi ekran kartlarını permons olarak nasıl sıralayabilirim? Belirttiğim oyunları da esas alarak b450 bir anakarta hangi ekran kartını takmalıyım?

Güçlü bir b450 anakart işinizi rahatlıkla çözecektir. Bütçeniz yetiyorsa 5700xt sizi uzun yıllar rahatlıkla idare edecektir. Bütçe konusunda sorun varsa rx590 veya 1660 super alabilirsiniz. İleride daha güçlü bir ekran kartına geçiş yapabilirsiniz. 1080p için rx590 ve 1660 super sizi üzmez. Rx590 1660 super rx5700xt şeklinde bir sıralama yapabiliriz. Burada ki tercih faktörü bütçenize göre olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı