R5 3600 sisteme RAM takviyesi önerisi

AKINLASINN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Ryzen 5 3600
ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi)
MSI GTX 1660 Super
G.Skill 16 GB(2x8GB) Ripjaws V 3000MHz CL16
Xigmatek Beast 650W 80 Plus kasa

Böyle bir sisteme sahibim. Şu an bu sistemden çok memnunum. İstediğim oyunu sorunsuz oynuyorum.
Böyle bir kasa da ileriye hazırlık olması için bir yükseltme yapmak istesem ne yapmalıyım. Her geçen gün fiyatlar artıyor. O nedenle ileriye hazırlık için gereken bir parça olursa onu fiyat olarak takip edip güzel bir zamanda almak isterim. Aklımda hep RAM değişimi var. Ama bunun için fiyat performans olarak ne yapabilirim onu bilemedim.

Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM değiştirmeye çok gerek yok aslında, işlemci değişimi daha mantıklı olabilir. Mesela Ryzen 5 5600X'e geçebilirsiniz, çok üst düzey GPU'ları bile besleyebiliyor.
İlla RAM değiştirmek isterseniz Ballistix öneririm.
3200MHz diye burun kıvırmayın, daha üst frekanslara çok kolay bir şekilde overclock olabilir.

İlk planım ram değil aslında. Sadece bir fikir. O nedenle buraya danışayım dedim. Bu pc için ileriye dönük ilk şey işlemci ise onu takip etmeye başlarım. Zamanında böyle yapıp ekran kartını 2600 tl ye almıştım. Şimdilerde yine takip için başlatayım ben.
RAM değiştirmeye çok gerek yok aslında, işlemci değişimi daha mantıklı olabilir. Mesela Ryzen 5 5600X'e geçebilirsiniz, çok üst düzey GPU'ları bile besleyebiliyor.
İlla RAM değiştirmek isterseniz Ballistix öneririm.
3200MHz diye burun kıvırmayın, daha üst frekanslara çok kolay bir şekilde overclock olabilir.
İşlemci değişim içi bayağı kafama yattı. Kendi işlemcimi satışa çıkarıp biraz farka bu işlemci alınır duruyor şu anda. Yol haritam çizildi gibi şu an. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı