R5 3600 sisteme soğutucu önerisi

Almayı düşündüğün soğutucular düşük performanslı olduğundan hariçten vereceğin paraya değmeyeceğini düşünüyorum. Bütçene uygun 120 MM fanlı 4 bakır ısı borulu Dark Freezer X120R veya Reeven E12 alabilirsin. Ayrıca soğutucu yerine daha havadar kasa almakta düşünülebilir.

Dark Freezer X120R modeline baktım hocam fakat anakartımdan ötürü çift slot kullandığım ramlerden dolayı kararsız kaldım. Yoksa direkt önerdiğiniz modeli alacaktım. :/

Kule tipi soğutucuların AMD montajı fan aşağıdan yukarıya üfleyecek şekilde takılabiliyor. O şekilde temas edeceğini sanmam. Birde kasa en fazla kaç MM soğutucu destekliyor almadan önce sorun çıkarmayacağından emin olman lazım.

O şekildem montaj edilebiliyorsa güzel hocam. Teşekkür ederim bilgi için. Kasam sıkıntılı olduğu için dediğiniz gibi, iyice bir araştırıp öyle bakayım.

Son düzenleme:
Soğutucuyu iyi bile alsan kasanın hava akışı iyi olmadığı için yine ısınma olabilir. Bence mesh bir kasaya geçerseniz daha iyi olur. Aynı işlemciyi mesh kasayla kullanıyorum maksimum 68 derece gördüm stok soğutucuyla.

Soğutucuyu iyi bile alsan kasanın hava akışı iyi olmadığı için yine ısınma olabilir. Bence mesh bir kasaya geçerseniz daha iyi olur. Aynı işlemciyi mesh kasayla kullanıyorum maksimum 68 derece gördüm stok soğutucuyla.

Evet hocam, öncelikle kasamı değiştirmem gerektiğini üzülerek anlamış bulunuyorum.

Geri
Yukarı