R5 3600 sisteme Windows 10 ve macOS kurulabilir mi?

hanzos

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemime çift işletim sistemi kurmak istiyorum ama mümkün mü bilmiyorum. MacOS'dan anlayan biri değilim. Hackintosh, sierra falan bilmiyorum hangisini kurabilirim. Windows 10 yanına dediğim gibi Apple işletim sistemi kurmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek? Eğer çift işletim sistemi kurarsam Apple işletim sisteminde Wi-Fi'ya bağlanmama ses gelmeme gibi bir sorun yaşar mıyım? Windows 10'u ben kullanacağım ve içinde birkaç oyunum var 400 GB'lık dolu bir alan var. Genel olarak baktığımda en son sürüm macOS ventura onu falan kurabilir miyim?

• Ryzen 5 3600.
  • 16 GB 3200 MHz RAM (8x2)
  • MSI B550M Pro VDH Wi-Fi
  • 1660 Super.

Sistemime çift işletim sistemi kurmak istiyorum ama mümkün mü bilmiyorum. MacOS'dan anlayan biri değilim. Hackintosh, sierra falan bilmiyorum hangisini kurabilirim. Windows 10 yanına dediğim gibi Apple işletim sistemi kurmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerek? Eğer çift işletim sistemi kurarsam Apple işletim sisteminde Wi-Fi'ya bağlanmama ses gelmeme gibi bir sorun yaşar mıyım? Windows 10'u ben kullanacağım ve içinde birkaç oyunum var 400 GB'lık dolu bir alan var. Genel olarak baktığımda en son sürüm macOS ventura onu falan kurabilir miyim?

• Ryzen 5 3600.
  • 1660 Super.
Kurulur ama çok sıkıntılı çalışır çünkü ekran kartı desteklemiyor.

• Ryzen 5 3600.
  • 1660 Super.
Wi-Fi kartınızın modelini Rehber: Hackintosh için Donanım Öğrenme bu rehbere göre bulun. Onun dışında ekran kartınız desteklenmiyor. Yani grafik hızlandırma olmayacak ve bu cihazın çok fazla kasacağı anlamına geliyor.

Dual boot rehberi.
Ama sistem maalesef uyumsuz. Fakat uygun bir ekran kartı alıp kullanabilirsiniz dilerseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı