R5 3600 Soğutma Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar. Malum bir önceki konuda söylemiştim. Vatan'dan hazır OEM sistem aldım
Sistem bu.
İşlemci sıcaklığı BIOS'ta aşırı yüksek geldi bana ve PC'yi açınca 66 dereceden başlıyor yavaş yavaş yükseliyor. Oyunlarda 80leri geçiyor. Çok dalgalı bir sıcaklık var 66-70 arası sürekli. Parçalarda sorun mu var diye Vatan Bilgisayar'a gönderdim tekrar kontrol edip geri yollamışlar hiçbir değişim farkedemedim. Hala aynı sorunları yaşıyorum.
Bilgisayar anlık takılmalar taşıyor donuyor bazen reset atmak zorunda kalıyorum. Sesler takılıyor "tırrrrr" diye ses geliyor falan. Dedim herhalde CPU sıcaklığından.
Yeni bir soğutucu almaya karar verdim.
Bütçe limiti yok ama fiyat performans olsun isterim gereksiz para bayılmak da istemem. Sıvı soğutma mı hava soğutma mı bilemedim sizlere sorayım dedim.

Noctua ve Arctic Freezer 34e-Sports Duo'yu çok duydum bunlar benim kasaya uygun mu anakart küçük gibi kasama sığar mı?
İşin kurdu arkadaşlar tavsiylerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ben 3600x te stok soğutucu ile hiçbir problem yaşamadım açıkçası. Ama kasanızın hava akışı sıkıntı olabilir isterseniz kasanın yan tarafını açık bir süre deneyip görün sıcaklıkları.

BIOS üzerinden "Core Performance Boost" özelliğini kapatabilirsiniz ya da stok soğutucuyu değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı