R5 3600 soğutucu önerisi

SilverStone ile bunun arasında performans olarak çok fark var mı? Yoksa sadece rgb mi?​

Silverstone AR 01 V2'nin stoğu yok. Ama daha iyi bir soğutucu. Aralarında çok bir fark var denemez. Yanlış bilmiyorsam AR 01 V2, Cylon 4'e göre daha sesli çalışan bir soğutucu. Çünkü daha güçlü bir ürün. Güçlü fan = daha fazla ses. Cylon 4 ile aralarında çok bir fark olacağını düşünmüyorum.

SilverStone ar 01 v2'nin stoğu yok. Ama daha iyi bir soğutucu. Aralarında çok bir fark var denemez. Yanlış bilmiyorsam ar 01 v2, Cylon 4'e göre daha sesli çalışan bir soğutucu. Çünkü daha güçlü bir ürün. Güçlü fan = daha fazla ses. Cylon 4 ile aralarında çok bir fark olacağını düşünmüyorum.

Ben zaten stock fan fazla ses çıkardığı ve iyi soğutamadığı için almak istiyorum en iyi seçim hangisi olur?

Ben zaten stock fan fazla ses çıkardığı ve iyi soğutamadığı için almak istiyorum en iyi seçim hangisi olur?
Cylon 4 tabi ki. Hem görünüşü de güzel, performansı da iyi, sesi de fazla değil. Daha ne olsun? Tam bir F/P ürün diyebilirim. :)

Not : Eğer alırsanız almadan önce kasanıza sığıp sığmadığını kontrol edin.

Cylon 4 tabi ki. Hem görünüşü de güzel, performansı da iyi, sesi de fazla değil. Daha ne olsun? Tam bir F/P ürün diyebilirim. :)

Not : Eğer alırsanız almadan önce kasanıza sığıp sığmadığını kontrol edin.
Kasam baya bir büyük markasını söylediğimde büyük ihtimal marka kötülemesi yaşayacağım ama: Frisby Venom FC 9270G.

Kasam baya bir büyük markasını söylediğimde büyük ihtimal marka kötülemesi yaşayacağım ama: Frisby Venom FC 9270G.
Cylon 4, kasanızın camına temas edebilir. Dolayısıyla fanın da dönmesiyle bir titreşim oluşacak ve camdan ses gelme ihtimali var.

O yüzden bu ürünü alın.

Performans olarak tabi ki Cylon 4 daha iyi. Ama bu da boş ürün değil. :)

Cama değmez kasanın özelliklerine baktım kasan 160mm soğutucuyu destekliyor Cylon 4 ise 126 mm yüksekliğe sahip camla arasında 34 mm var.

Tamam teşekkürler. Bir videoda görmüştüm stock soğutucuyu sökerken işlemcide onunla beraber geliyormuş onun için ne yapmam lazım?

Tamam teşekkürler. Bir videoda görmüştüm stock soğutucuyu sökerken işlemcide onunla beraber geliyormuş onun için ne yapmam lazım?

Ben R5 2600 ile Aerocool verkho4 kullanıyorum bakman için link atmıştım. Genelde termal macun yenilemeden önce yarım saat oyun oynayıp sonra başlıyorum vidaları çıkarttıktan sonra sağa ve sola çevirerek çıkartıyorum.

Geri
Yukarı