R5 3600 soğutucu tercihi

mustafaalciii

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Konunun birçok kez açıldığını biliyorum ama hiçbirinde açıklığa kavuşturamadım.
Masaüstü bilgisayarım için soğutucu alacağım. İşlemcim AMD Ryzen 5 3600. O da sıcaklığık yüksek o sebepten hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum. İşlemci sıcaklığım boşta 65'i görüyor yük altında 91'e kadar çıktığı oluyor ki bu sıcaklarda stok soğutucu ile normal değerler. Ama ben indirmek istiyorum değerleri. Bunu hangisi ile daha iyi sağlayabilirim. Adana sıcaklarındayım bunu da belirteyim. Kasamın hava silkilasyonu güzel 5 adet fanım var. Araştırıp bulduklarım şöyle;
Sıvı soğutucu ise;

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında hatırı sayılır bir fiyat farkı var. OC yapmayacaksanız Arctic Freezer Esports Duo yeter. Fakat sıcaklıkları iyice düşürmek ve OC yapmak gibi bir düşünceniz varsa bütçenizi ve kasanızı belirtin.

Cooler Master'ın bu sivi soğutması ile Corsair H100I Platinum arasında kalıp, bu sivi soğutmayı almıştım. Fanlari elektrik süpürgesi gibi çalışınca fanlara harcadığım para ile Corsair'i almadığıma pisman oldum. Soğutma yönünden çok memnunum ama fanlari 900 RPM üzeri, bildiğin elektrik süpürgesi. Arctic fiyatına göre soğutması güzel urun ve sizi pisman etmez. Hava soğutma sivi soğutmaya göre daha az zahmetli ve bakımı daha kolay.

Aralarında hatırı sayılır bir fiyat farkı var. OC yapmayacaksanız Arctic Freezer Esports Duo yeter. Fakat sıcaklıkları iyice düşürmek ve OC yapmak gibi bir düşünceniz varsa bütçenizi ve kasanızı belirtin.
Kasam mag vampiric 010x Bütçe max 1000.
Cooler Master'ın bu sivi soğutması ile Corsair H100I Platinum arasında kalıp, bu sivi soğutmayı almıştım. Fanlari elektrik süpürgesi gibi çalışınca fanlara harcadığım para ile Corsair'i almadığıma pisman oldum. Soğutma yönünden çok memnunum ama fanlari 900 RPM üzeri, bildiğin elektrik süpürgesi. Arctic fiyatına göre soğutması güzel urun ve sizi pisman etmez. Hava soğutma sivi soğutmaya göre daha az zahmetli ve bakımı daha kolay.
Cooler master yaramaz mı diyorsunuz?

Sıvı soğutma:
Hava soğutma:
Not: NH-D15'i kullanabilmeniz için RAM'lerin yüksekliği maksimum 32 mm olmalıdır. Ölçerek alınız.
Not 2: NH-D15'in 2019'dan önceki üretimlerinde AM4 uyumlu kit gelmemekte. Alırken satıcıyla bu konuda iletişime geçin.

Geri
Yukarı