R5 3600 Stok fan vs Thermaltake UX100 ARGB

Almanızı tavsiye etmem. Ryzen serisi güzel bir soğutmaya sahip stok fanlarla beraber geliyor. Başka bir soğutucu alacaksanız bakır ısı boruları olan kule tipi bir soğutucu alın.
Anakartımda, fanın ARGB olan çıkışını nereye bağlamam gerekecek?
Bu sorunun cevabı da anakartınızdaki RGB başlıkları.

Bahsettiğim fan, stok fandan soğutma konusunda geri de mi kalır?
Geride kalmaz belki biraz daha iyi olur. O fiyata değeceğini sanmıyorum. İllaki soğutma alacaksanız bunu öneririm. Tabi bütçenizin üzerinde olunca ya almayın ya da para biriktirip bunu alın derim.

Aslında belirttiğim soğutucu hem ARGB olduğu için hem de birkaç tık stok fandan önde olduğu için satın almak istiyorum. Fiyatı da sağladığı özellikle görsel özelliğinden ötürü satın almak istiyorum diyebilirim.
+
Bahsettiğim soğutucunun pin girişleri hakkında bilginiz var mı?

2 pin RGB 3 pin de normal bağlantı olduğu yazıyor. Açıkçası 2 pin RGB bağlantısı hiç görmedim nereye bağlamanız gerektiğinden emin değilim. Fakat siz bunu sadece ışığı için almış olursunuz. İşlemciyle temas eden yeri bakır bile değil. Para sizin seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı