R5 3600 undervolt yapmak

Test esnasında bir sorun olmadıysa büyük ihtimal ya oyun ile ilgili yada başka birşey işlemciden dolayı meydana gelmiyor ona eminim, farklı oyunlarda da aynı problem meydana geliyor ise bilemiyorum V-Sync açık deneyebilir misiniz?

Test esnasında bir sorun olmadıysa büyük ihtimal ya oyun ile ilgili yada başka birşey işlemciden dolayı meydana gelmiyor ona eminim, farklı oyunlarda da aynı problem meydana geliyor ise bilemiyorum V-Sync açık deneyebilir misiniz?
Witcher 3'de gözle görülür şekilde oluyor. Ama Valorant,Rocket League'de olmuyor veya ben fark etmiyorum yani gözüme çarpmadı

Şüphelendiğiniz bir şey var mı ?

Grafik ayarlarınız nasıl Witcher da. Oyun içi sıcaklıklarınız 60-65 arası ise veya o sıcaklıklara ulaşmıyor ise 4.2 GHZ 1.2 volt dener misiniz olmaz ise 1.250 volt oda tutmaz ise zannetmiyorum olmayacağını 1.3 volt deneyiniz. AIDA64 kurup hem oradan kullanım değerlerine ve sistem kararlılık testi yapsanız yeter yada CPU-Z ile strest testi yaparken sıcaklıklara baksanız olur restart atmaz ise 1 dakika tutsanız yeter, ek olarak MSi afterburner ile oyun içi kullanım değerlerine de bakınız işlemci kullanımı ve ekran kartı kullanımı.

Grafik ayarları ve oyun içi görüntüler. 5 dakika falan dolandım oyunda

İşlemci kullanımı anlık olarak 90 civarına çıkınca sıcaklık artıyor, işlemci kullanımı tekrar 40-50 düşünce sıcaklık düşüyor

Undervolt işlemini ayrıntılı olarak anlatır mısınız ?

Anakartım: Asus Prime B450M-K

Dosya Ekleri

• grafik11.png
    grafik11.png
    384,6 KB · Görüntüleme: 28
  • grafik2.png
    grafik2.png
    331,9 KB · Görüntüleme: 23
  • oyunici.png
    oyunici.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 20

Geri