R5 3600 ve 1070 sistem için 800 TL'ye kadar PSU önerisi

Ezbere konuşmaya bayılıyorsunuz bazen. Ekran kartı zaten GTX 1070, konu sahibi arkadaşımızın bütçesi belli. Biz de biliyoruz zaten independent regulation bir model önermeyi. Daha iyisi varken daha kötüsü alınmaz ancak şartlar sağlanmıyor. Konuyu okumuyor musunuz yoksa bilerek falan mı yapıyorsunuz?
Söyleminiz için teşekkürler, bütçem normalde daha yüksek fakat PSU'a ayırabileceğim maksimum bu kadar çıkıyor. Hali hazırda Hiper PS 450W marka bir PSU modeline sahibim. Onun yetmeyeceğini düşündüğüm için sizlere sormak istedim. Acaba siz kaç watt bir PSU kullanıyorsunuz, modeli nedir?

Söyleminiz için teşekkürler, bütçem normalde daha yüksek fakat PSU'a ayırabileceğim maksimum bu kadar çıkıyor. Hali hazırda Hiper PS 450W marka bir PSU modeline sahibim. Onun yetmeyeceğini düşündüğüm için sizlere sormak istedim. Acaba siz kaç watt bir PSU kullanıyorsunuz, modeli nedir?

Güç kaynağınızın arkasının fotoğrafını sayısal değerleri görünecek şekilde paylaşın. Kontrol edelim, belki masrafa girmenize gerek kalmaz. Bütçe olarak zordaymışsınız zaten. Bu iş günün sonunda cüzdan işi çünkü.

Güç kaynağınızın arkasının fotoğrafını sayısal değerleri görünecek şekilde paylaşın. Kontrol edelim, belki masrafa girmenize gerek kalmaz. Bütçe olarak zordaymışsınız zaten. Bu iş günün sonunda cüzdan işi çünkü.
Genel Özellikler
Desteklediği Güç :450 Watt
Fan Yapısı: 120 mm Fan
PFC: Aktif
Verimlilik: 80
Güç Çıkışları :IDE Hdd/Dvd, 4 + 4 Pin, Sata, 20+4 Pin

Özellikler bölümünden bu yazıyı buldum internet üzerinden, kutusunda yazıyordu fakat kutusunu attım. Birazdan kasayı açıp diğer değerleri aktarmaya çalışırım.

Acaba siz kaç watt bir PSU kullanıyorsunuz, modeli nedir?

Benimkisi henüz emekliye ayrılmadı. Thermaltake Smartpower kullanıyorum. 9 yıl önce aldım hala çalışıyor. Siz bunu almayacaksınız elbette. 12V kanalınızı bir kontrol edelim, çok zayıf ise VX Plus alın. İkinci el CV550 dahi bulunur bu bütçeye.

Birazdan kasayı açıp diğer değerleri aktarmaya çalışırım.

Çok iyi olur, bize o değerler gerekiyor çünkü.

Benimkisi henüz emekliye ayrılmadı. Thermaltake Smartpower kullanıyorum. 9 yıl önce aldım hala çalışıyor. Siz bunu almayacaksınız elbette. 12V kanalınızı bir kontrol edelim, çok zayıf ise VX Plus alın. İkinci el CV550 dahi bulunur bu bütçeye.

Çok iyi olur, bize o değerler gerekiyor çünkü.
Kasa içerisinde bir bölümün altında kalıyor PSU, görüntü kirliliği oluşmasın diye kasanın bir özelliği sanırsam. Orayı mı sökmeliyim acaba?

PSU kapağının altında evet. Orayı sökeceksiniz.
1683494881234.png

Aynı ürünün başka bir fotoğrafında buldum. Benim kullandığım ürün ile aynı.

Eki Görüntüle 1770889
Aynı ürünün başka bir fotoğrafında buldum. Benim kullandığım ürün ile aynı.

276W güç veriyor 12V kanalından. GTX 1070 pek güç tüketmiyor ancak 3600 ile birleşince ikisi tam yükteyken limite aşırı yakın çalışacak. Biz en iyisi yeni bir modele bakalım.

276W güç veriyor 12V kanalından. GTX 1070 pek güç tüketmiyor ancak 3600 ile birleşince ikisi tam yükteyken limite aşırı yakın çalışacak. Biz en iyisi yeni bir modele bakalım.

Bu ürünü düşünmüştüm, yukarıdaki tavsiyeler üzerine. Bunu alabilmek için idareten benim PSU modelimi kullanabilir miyim, tam yükte çalıştırmayacağım ekran kartını. CS açacağım en fazla.

Bu ürünü düşünmüştüm, yukarıdaki tavsiyeler üzerine. Bunu alabilmek için idareten benim PSU modelimi kullanabilir miyim, tam yükte çalıştırmayacağım ekran kartını. CS açacağım en fazla.

Sorun olacağını sanmıyorum. Zaten çalışır. Şöyle bir ürün de var bu arada:

Alınabilecek bir model. Sıfır istiyorsanız VX Plus alırsınız.

Geri
Yukarı