R5 3600 ve 6700XT alınır mı?

fatiih571

Hectopat
Merhaba;

Öncelikle işlemci darboğaz yapacak farkındayım bütçe kaynaklı bu şekilde alıp 1 yıl içinde işlemciyi yükselteceğim. Parçalar şu şekilde.
Sistem bu haliyle alınıp ileride işlemci değiştirilecek sadece yanlış veya kötü gördüğünüz bir parça varsa lütfen belirtin.
Bütçe 12.500TL.

Screenshot_1.png

Eğer 2K monitör alırsanız işlemci yükseltmenize gerek kalmaz. Sistem güzel, NVIDIA tarafına da bakabilirsiniz; NVIDIA teknolojilerini istiyorsanız.

Hocam NVIDIA tarafında muadili 3070'li sistemler. Fiyat çok uçuyor o tarafta. Zaten RTX ve DLSS alternatifi AMD yede geldi Max 1 yıla yayılacaktır. Tek kaybım broadcast olacak diye düşünüyorum.
SSD kronik sorunlu, RAM'in de daha iyi alternatifleri var. Onun dışında sistem güzel, 2K çözünürlükte kullanacaksanız darboğaz olmaz. Parçaların Teknobiyotik'de olması zorunlu mu?

Hocam Teknobiyotik'de hazır sistem olarak satışta şu anda 11.400TL'ye. Ben anakart kasa ve güç kaynağı değiştirip alacağım. Toplama olarak yapmıyorum toplamayı denediğimde aynı sistem 15-16 civarlarına çıkıyor.

Fiyat güzel alınabilir ben 10400f ile kullandım çok güzel darboğaz yapıyordu 😀 kartı satıp 3060 a geçtim şimdi onuda satıp 6600XT alacağım eğer 1080p kullanıyorsanız sizde 6600XT alabilirsiniz.

Hocam NVIDIA tarafında muadili 3070'li sistemler. Fiyat çok uçuyor o tarafta. Zaten RTX ve DLSS alternatifi AMD yede geldi Max 1 yıla yayılacaktır. Tek kaybım broadcast olacak diye düşünüyorum.

Hocam Teknobiyotik'de hazır sistem olarak satışta şu anda 11.400TL'ye. Ben anakart kasa ve güç kaynağı değiştirip alacağım. Toplama olarak yapmıyorum toplamayı denediğimde aynı sistem 15-16 civarlarına çıkıyor.

RAM'i yükseltmede HyperX koymuşlar sadece 1K fiyat farkı istiyor bütçeyı aşıyor. SSD değiştirebilirim.
Fiyat güzel alınabilir ben 10400F ile kullandım çok güzel darboğaz yapıyordu 😀 kartı satıp 3060'a geçtim şimdi onu da satıp 6600XT alacağım eğer 1080p kullanıyorsanız sizde 6600XT alabilirsiniz.

Hocam 1080p monitörüm var şu anda tahminen 1-2 yıl bununla kullanırım. Render işlerimde olacak bir taraftan ekran kartına ihtiyacım var 1 yıl için darboğaza katlanabilirim YouTube'dan incelemelerde %15 gibi bir kayıp var değiştirene kadar problem olmaz herhalde. Bundan düşük kartlı sistemler 10k fiyattan satılsa düşünürümde 3060 Ti'a düşünce bile 14K fiyatlarda oynuyor sistemler. Fazla para verip düşük donanım almakda mantıksız.
Son hali bu şekilde şu anda.

asd.png

Son düzenleme:
Hocam 1080p monitörüm var şu anda tahminen 1-2 yıl bununla kullanırım. Render işlerimde olacak bir taraftan ekran kartına ihtiyacım var 1 yıl için darboğaza katlanabilirim YouTube'dan incelemelerde %15 gibi bir kayıp var değiştirene kadar problem olmaz herhalde. Bundan düşük kartlı sistemler 10k fiyattan satılsa düşünürümde 3060 Ti'a düşünce bile 14K fiyatlarda oynuyor sistemler. Fazla para verip düşük donanım almakda mantıksız.
Yani hocam fiyatı bence güzel ekran kartını zaten şu anda alabileceğin en ucuz fiyat 7500TL, diğer parçaları da hesaba katınca sistem fiyatı gayet güzel oluyor. İleride işlemciyi 5600x falan yaparsanız bayağı güzel bir sistem olur.

Yani hocam fiyatı bence güzel ekran kartını zaten şu anda alabileceğin en ucuz fiyat 7500TL, diğer parçaları da hesaba katınca sistem fiyatı gayet güzel oluyor. İleride işlemciyi 5600X falan yaparsanız bayağı güzel bir sistem olur.

Aynen hocam 1 yıl içinde R7 3700X veya R7 5800X ile değiştiririm işlemciyi tahminen. Öneriler içinde teşekkür ederim.
Yani hocam fiyatı bence güzel ekran kartını zaten şu anda alabileceğin en ucuz fiyat 7500TL, diğer parçaları da hesaba katınca sistem fiyatı gayet güzel oluyor. İleride işlemciyi 5600x falan yaparsanız bayağı güzel bir sistem olur.
Hocam şöyle bir sistem buldum bunun çevre bileşenleri daha kaliteli gibi geldi ama işlemci intel.Sizce hangisi tercih edilmeli?Bunda sadece psu yu değiştirdim fiyatı 12.165TL
Screenshot_2.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı