R5 3600 ve Gigabyte B450 Aorus Elite iyi midir?

QralCrazy

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, Intel i5 9400F işlemcim ve MSI MAG Z390 Tomahawk ana kartım var idi fakat ana kartta 7 ay icerisinde iki kere sorun yaşadığımdan ötürü anakartın para iadesi yapıldı. Bende Intel işlemcime uygun düzgün bir anakart bulamadığım için AMD bir sistem dizmeye karar verdim.

Yeni kurduğum sistemde anakart ve işlemcimi değistirdim Intel yerine AMD 5 3600 anakart ise Gigabyte B450 Aorus Elite modelini aldim sizce iyi mi ettim yoksa Intel uzerinden devam mi edeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen varsa daha üst işlemci alabilirsin, yoksa böyle iyi. Onun dışında işlemci soğutucu alırsan iyi olur.

Anakart tercihini farklı kullanabilirmişsiniz aslında. Bütçeniz ne kadar? 5600X+ B450 güzel olur.

Hocam 5600X için bütçem yok maalesef kucuk butceli ikinci bir bilgisayar için Ryzen 5 1600 almistim onu Intel işlemcim sorun yasatinca 1600'ü iade edip 3600 almaya karar verdim
Bütçen varsa daha üst işlemci alabilirsin, yoksa böyle iyi. Onun dışında işlemci soğutucu alırsan iyi olur.
İşlemcim için sıvı sogutmam mevcut şuan 260mm lik sivi sogutmam var

Yeni konular

Geri
Yukarı