R5 3600 ve Gigabyte B450M S2H sisteme overclock yapmak

mankym

Hectopat
Merhabalar, arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi donanım bu şekilde, 4200 (4.2GHz) 1250 (1.25) voltaj veriyorum, her şey yolunda fakat benim ayarlamak istediğim şey sadece maksimum voltajın o değer olması, bunu ancak Ryzen Master ile yapabiliyorum fakat onu da her PC açılışında ayarlamaktan yoruldum, yani istediğim şey sadece maksimum voltaj 1.25 olacak ve sistem boştayken bu değer azalabilir olacak, bu dediğim ayarları BIOS'a uygulama nasıl olabilir? Dediğim gibi Ryzen Master ile yapabiliyorum fakat artık BIOS'dan yapıp kurtulmak istiyorum şimdiden teşekkürler herkese.

Düzenleme: CPU clock Speed'den (yani Core Boost performance'dan) memnunum, CPU voltage da onun gibi azalabilsin istiyorum. Ve yine eklemem gerekirse stok değil kule tipi soğutucu kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 127
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı değerlerin BIOS'a girilmiş hali bu zaten, voltaj 1, 25'e sabitlendi bu şekilde, normalde istediğim şey kendi ihtiyacına göre voltaj alabilsin maksimum 1, 25 olsun ama sabitte kalmasın yani boştayken, bunu Ryzen Master ile sağlayabiliyorum fakat ben BIOS'ta ki bilmediğim o ayarı birisinin çıkıp söylemesini istiyorum.🙃

Şöyle sorayım o zaman: Custom pstate girdiniz mi girmediniz mi?
Yok her şey manuel ayarında bir tek AMD sekmesinden 4200 olarak 4.2 GHz'yi 1250 olarak 1.25 voltajı ayarlayabildim orada sadece o ikisi vardı, dediğiniz Custom pstate ilk sayfadaki kısımlar mı oluyor acaba çok bilgim yok açıkçası? :)

Bu rehberi kullanarak yapın voltaj ve saat hızı ayarlarını. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir. Güç planı olarak da Ryzen Balanced seçmeniz faydalı olur.

Bu rehberi kullanarak yapın voltaj ve saat hızı ayarlarını. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir. Güç planı olarak da Ryzen Balanced seçmeniz faydalı olur.
Çok teşekkür ederim deneyeyim o zaman. 👍
Bu rehberi kullanarak yapın voltaj ve saat hızı ayarlarını. Büyük ihtimal sorununuz düzelecektir. Güç planı olarak da Ryzen balanced seçmeniz faydalı olur.

Hocam benim BIOS sürümüm F60 yani son sürüm yine de arayıp o ayarları buldum çoğu kaybolmuş ama yazılması gereken şeylerin doğru bir şekilde yazılı olduğunu gördüm yani o işime yaramadı :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı