R5 3600 ve GTX 1050 sistemde CS:GO'da FPS düşük

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar arkadaşlar, hem yayın yapıp hem oyun oynadığımız zamanlarda bile CS:GO'da 250 FPS altına düşmüyordu. Aslında yayın yapmam FPS'i etkilemiyordu bile. Hatta bazı bölümlerde 300 üzerine nadir de olsa çıkıyordu. Fakat sistemim çok şiştiği ve uzun süredir temizlik yapmadığım için yedeklerimi alıp sıfırdan temiz kurulum yaptım. Fakat daha öncesinde hiç sorun olmamasına rağmen şu an 220-250 FPS alt limitimken şu an yeni kurulum yapıldıktan sonra 170-180leri görmeye başladım. Ben 1080p Low oynuyorum. Öncedende yaptığım aynı ayarlar ve aynı NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yaptım. Hatta ekran kartı sürücüsü daha güncel olmasına rağmen FPS düşüşüm oldu. Sizce sorun ne olabilir?
Sistemim;
  • Ryzen 5 3600
  • MSI GTX 1050 2 GB
  • 8 GB Corsair 3600 MHz
  • MSI Mortar Max B450
  • 350W

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynıları bana da olmuştu ,format attım fps geri eski haline döndü ancak yavaş yavaş tekrar düşmeye başladı bende MSI GTX 1050 kullanıyorum soruna neyin sebep olduğunu hala çözemedim.

Aynıları bana da olmuştu ,format attım fps geri eski haline döndü ancak yavaş yavaş tekrar düşmeye başladı bende MSI GTX 1050 kullanıyorum soruna neyin sebep olduğunu hala çözemedim.
Eski sürücüm Windows 10 un kendi indirdiği sürücüydü. Şuan ki sürücü 511.79 İmage scalling için güncellemiştim. Acaba sürücüden kaynaklanır mı ? Örneğin bu sürücüde NİS kullanmadan bile eskisinden yenisine geçince Elden Ringte temizinden 10 FPS arttı. CS GO da düştü.

Oyun ayarlarınızı ekran görüntüsü atar mısınız?

Dosya Ekleri

• ayarlar1.png
    ayarlar1.png
    779,3 KB · Görüntüleme: 20
  • ayarlar2.png
    ayarlar2.png
    408,3 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı